Druhý koncert 9. sezony cyklu Bacha na Mozarta se odkládá na neurčito

Ve středu 21. října měl brněnský kostel sv. Janů rozeznít virtuózní žalm 110 „Pravil Hospodin” z rukou teprve dvaadvacetiletého Georga Friedricha Händela z jeho „italského” období. Když bylo zakázáno zpívat, reagoval Czech Ensemble Baroque změnou programu tohoto koncertu a naplánoval Concerti grossi s díly Corelliho, Bacha a Händela. Se zákazem shromažďování většího počtu osob, než je šest, si už koncert neporadil a musel být odložen na neurčito.

M. Haydn: Sen – Czech Ensemble Baroque (foto Jiří Jelínek)

Brněnský cyklus Bacha na Mozarta! byl zahájen 24. září v plném Besedním domě koktejlem hudby, divadla, slova, zpěvu, fantazie a choreografie ve „Snové” pantomimě Michaela Haydna s vypravěčem Arnoštem Goldflamem. K radosti Czech Ensemble Baroque abonenty cyklu koronavirus nevylekal a zůstali mu věrni. O to smutnější je nyní to, že říjnový koncert se ruší. Tedy odkládá na neurčito.

Jak jsme radostně zahájili 9. sezónu našeho cyklu, tak zase rychle odplouváme do nejistých a značně stojatých vod vyčkávání. Děláme všechno proto, aby naši věrní posluchači, jejichž přízně si v této nejisté době vážíme ještě více než jindy, o žádný z koncertů nové sezóny nepřišli. V tuto chvíli však nemůžeme přinést spolehlivé informace o tom, jak a kdy se budou další koncerty realizovat,“ říká s lítostí zakladatel a dirigent ansámblu Roman Válek

Czech Ensemble Baroque prosí o trpělivost a toleranci a další podrobnosti ke konání tohoto a dalších koncertů dá vědět, jakmile bude mít přesnější a dosti trvanlivé informace. Velmi pravděpodobnou variantou se v tuto chvíli jeví stream koncertů, alespoň do doby, než budou moci zase posluchači naplnit koncertní sály. MKČR je této variantě rovněž nakloněno.

0 0 vote
Ohodnoťte článek

Mohlo by vás zajímat


0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments