Dvořákova Praha nabídne koncert Zimermana

Druhý den pokračuje hudební festival Dvořákova Praha. S Národním symfonickým orchestrem Polského rozhlasu pod taktovkou Alexandra Liebreicha se v Praze po třiatřiceti letech v dnešním programu objeví významný pianista Krystian Zimerman.Virtuóz je pověstný svými velkými nároky na pořadatele i sebe sama. To se týká i výběru hudebního nástroje, koncertní křídlo Steinway si do Prahy nechá dovézt z Vídně. Na úvod večera zazní Smuteční hudba pro smyčcový orchestr, na paměť Bély Bartóka od Witolda Lutosławskiho. Zimerman společně s orchestrem přednesou Klavírní koncert č. 1 d moll Johannese Brahmse. Polský rozhlasový orchestr pak samostatně uvede Brahmsovu Symfonii č. 1 c moll.

„Zimerman je označován za klíčovou postavu klavírní hry. Svou koncertní činnost přitom omezil na přibližně pět desítek koncertů ročně. O to více nás těší, že jej budeme moci na Dvořákově Praze uvítat,” uvedl umělecký ředitel festivalu Marek Vrabec.

Na letošním festivalu Dvořákova Praha se mohou návštěvníci až do 22. září těšit na světové orchestry, jako jsou Izraelská filharmonie v čele se Zubinem Mehtou, Velký symfonický orchestr P. I. Čajkovského nebo elitní výběr členů Vídeňské a Berlínské filharmonie či Komorní orchestr Vídeň – Berlín. Hvězdným sólistům vévodí vedle klavíristy Zimermana houslový virtuóz Vadim Repin. Více informací se nachází na webových stránkách festivalu Dvořákova Praha.

Foto Krzysztof Karolczyk/AG

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]