Eva Urbanová oslaví kulaté narozeniny galakoncertem v Ostravě

Národní divadlo moravskoslezské pořádá ve čtvrtek 20. května od 20:00 hodin unikátní gala: Sopranistka Eva Urbanová oslaví v Ostravě jediným koncertem své životní jubileum. Program je sestaven z některých oper, v nichž Eva Urbanová v Ostravě účinkovala. Koncert odvysílá živě TV Noe.
A. Catalani: La Wally - Eva Urbanová a  Gianluca Zampieri - Národní divadlo moravskoslezské 2012 (foto Národní divadlo moravskoslezské)
A. Catalani: La Wally – Eva Urbanová a Gianluca Zampieri – NDM 2012 (foto Národní divadlo moravskoslezské)

U nás v Ostravě zpívala Eva Urbanová Janáčkovu Kostelničku v Její pastorkyni a Emilii Marty v koncertním provedení opery Věci Makropulos, Wally v Catalaniho opeře La Wally, Ortrud ve Wagnerově Lohengrinovi a také Maddalenu v Giordanově opeře Andrea Chénier. Hostovala v několika uvedeních Janáčkovy Káti Kabanové a několikráte v Ostravě také koncertovala, naposledy při příležitosti oslav 400. výročí narození Williama Shakespeara v roce 2016,“ připomněl ředitel Národního divadla moravskoslezského Jiří Nekvasil.

Na Ostravu se i teď moc těším, protože jsem ve zdejším divadle zažila krásný úsek svého uměleckého života. Všechny role, které jsem zde vytvořila, pro mě byly srdeční záležitostí. Jen mě mrzí, že na koncertě nebudou diváci, protože publikum v Ostravě je úžasné,“ svěřila se Eva Urbanová. K účinkování na narozeninovém galavečeru si pozvala i hosty, kteří s ní v jednotlivých áriích vystoupí. Program je sestaven z rolí ve čtyřech operách, v nichž pěvkyni viděli ostravští diváci, ve druhé části zazní celé druhé dějství Janáčkovy Její pastorkyně.

Od roku 1990 nastudovala Eva Urbanová v pražském Národním divadle, kde je stálou sólistkou opery, řadu velkých rolí, a hostovala ve věhlasných světových operních domech a stále účinkuje i na koncertních pódiích doma i ve světě. Oceněna byla za své nahrávky, spolupracovala s řadou věhlasných dirigentů. Je držitelkou americké ceny Grammy nebo francouzským Rytířem řádu umění a literatury.

V televizi Noe jsme našli skvělého partnera pro snahy dostat divadlo i během lockdownu k co nejširšímu okruhu lidí. Jsem rád, že koncert Evy Urbanové budou moci sledovat diváci v celé republice a prostřednictvím internetu i v zahraničí,“ ocenil ředitel NDM Jiří Nekvasil. Opera NDM pak v první prázdninový den uzavře sezónu přímým přenosem televizní premiéry Smetanovy opery Hubička opět na TV Noe.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


5 1 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments