Festival Hudební Kroměříž chystá mimořádný noční koncert

Středeční večer bude patřit na Letní hudební akademii vystoupením studentů. Na programu je v 19:00 hodin koncert Budoucí mistři III. a také mimořádná novinka – noční Cembalové soirée na Konzervatoři J. P. Vejvanovského, které bude zahájeno kolem 21:30 hodin a představí se na něm kromě studentů také Barbara Maria Willi, Fedor Rudin nebo ředitelka ZUŠ Ivona Křivánková.
Letní hudební akademie Kroměříž, Fedor Rudin (zdroj Letní hudební akademie Kroměříž)
Letní hudební akademie Kroměříž, Fedor Rudin (zdroj Letní hudební akademie Kroměříž)

V Kině Nadsklepí zazní ve středu 17. srpna již třetí z řady studentských koncertů. Tentokrát se kromě sólistů na violoncello, klavír nebo housle představí i orchestr sestavený ze studentů akademie. Dirigent a umělecký ředitel Letní hudební akademie Kroměříž Tomáš Netopil s nimi během konání akademie nacvičil Bartókovy Rumunské lidové tance a dvě části ze skladby Edvarda Griega Z časů Holbergových. „Už po první společné orchestrální zkoušce jsem byl překvapený vysokou úrovní výkonů jednotlivých hráčů orchestru,“ zhodnotil Tomáš Netopil.

Po skončení koncertu připravili organizátoři mimořádný cembalový koncert v romantické atmosféře dokreslené svíčkami na chodbách Konzervatoře J. P. Vejvanovského. „Zlatým hřebem večera bude vystoupení lektorů – cembalistky Barbary Marie Willi a houslisty Fedora Rudina,“ pozvala výkonná ředitelka akademie Jana Kubáčová. Předpokládaný začátek koncertu je ve 21:30 hodin.

Koncertům bude ve středu odpoledne přecházet přednáška o hudebním životě na kroměřížském zámku a o jeho unikátním hudebním archivu Život na zámku, kterou povede Tomáš Netopil. Jeho hosty budou tentokrát cembalistka a děkanka JAMU Barbara Maria Willi, ředitel Muzea umění Olomouc Ondřej Zatloukal a Kateřina Fajtlová, kurátorka a správkyně hudebního archivu Arcidiecézního muzea Kroměříž.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments