Festival Spectaculare začíná

Komponovaný večer na Nové scéně Národního divadla v Praze dnes zahájí multižánrový festival Spectaculare. Jeho první ročník do 31. ledna nabídne divadlo, současný tanec, hudbu i výtvarné umění. Kromě Nové scény se festival uskuteční v Paláci Akropolis, Centru současného umění DOX a Studiu Hrdinů ve Veletržním paláci.V první části úvodního večera se představí belgický taneční soubor Mossoux-Bonté, ve druhé tuzemské hudební kvarteto Clarinet Factory, které v rámci akce oslaví dvacet let své činnosti. Kvarteto kombinující ve své tvorbě klasiku, jazz i etno se také chystá pokřtít dvojalbum Works and Reworx.

Název přehlídky odkazuje k tomu, že všechna vystoupení bude doprovázet výrazná vizuální složka – projekce, VJing nebo videomapping,” uvedl dramaturg festivalu Josef Sedloň, který stojí i za projektem Music Infinity. „Festival Spectaculare je přirozeným vyústěním této koncertní série, završením našeho osmiletého snažení. Připravujeme jej pro diváky, které zajímá současný hudební vývoj, co je právě teď aktuální ve světě a také přesahy do budoucnosti.”

Jednou z největších hudebních hvězd Spectaculare bude londýnský producent elektronické hudby Jon Hopkins, který vystoupí 30. ledna v Paláci Akropolis. Program je na stránkách festivalu.

Foto archiv 

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]