Festival Špilberk kvůli zdravotním komplikacím houslistky mění program závěrečného koncertu

Filharmonie Brno částečně mění program nedělního závěrečného koncertu Festivalu Špilberk, na kterém se představí se svým šéfdirigentem Dennisem Russellem Daviesem. Místo Brahmsova Dvojkoncertu pro housle a violoncello a moll zazní Martinů Violoncellový koncert č. 1.
Laura van der Heijden (foto Sam Trench)
Laura van der Heijden (foto Sam Trench)

Zbytek programu zůstává v původní podobě, na úvod tedy Dvořákovy Symfonické variace a v druhé půli Janáčkův Taras Bulba. „Ke změně došlo mimo jiné kvůli zdravotním komplikacím houslistky Chloë Hanslip,“ uvedla ředitelka Filharmonie Brno Marie Kučerová.

Druhá z plánovaných sólistek, violoncellistka Laura van der Heijden na koncertu vystoupí. Právě ona přednese Martinů koncert. Čtyřiadvacetiletá sólistka začala hrát ve čtyřech letech na zobcovou flétnu, v pěti na klavír a v šesti na violoncello. V patnácti se stala vítězkou soutěže BBC mladých hudebníků a v jedenadvaceti vydala první sólové album, které získalo mnoho prestižních cen. „Martinů jsme zařadili do programu s ohledem na sólový nástroj a repertoár sólistky a díky tomu jsme vlastně sestavili večer s díly ryze domácích autorů,“ řekl dramaturg Filharmonie Brno Vítězslav Mikeš.

Koncert začíná v neděli ve 20:00 na velkém nádvoří hradu Špilberk. Vstupenky jsou stále k dostání v předprodeji, online na webu filharmonie a také na místě před akcí. Posluchači musejí prokázat bezinfekčnost jedním ze tří aktuálně platných způsobů. Zájemci se mohou nechat otestovat přímo na místě, antigenní test je zdarma včetně potvrzení.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments