Festival Tanec Praha v červnu opět roztančí Ostravu

Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla Tanec Praha v Ostravě proběhne 13. - 20. června.
LEGOrytmus (foto František Ortmann)

Festival zahájí rodinné odpoledne s hravým, energií nabitým LEGOrytmem, který je koncipován pro venkovní prostory a v Ostravě uvede do pohybu zahrádku před kulturním centrem Cooltour. Představení je inspirováno olympiádou a mladému i dospělému divákovi položí otázky – co je to výkon, povinnost, řád a svoboda?

Následující sobotu na Prokešově náměstí vyroste pozoruhodný ekosystém tvořený šesticí performerek v inscenaci Assemblage skupiny ME-SA choreografky Martiny Hajdyly Lacové, která je ukázkou česko-slovenské taneční scény.

„Mám velkou radost, že z dvacítky dosavadních partnerů festivalu Tanec Praha v regionech se jich 17 rozhodlo jít do rizika červnové akce s námi! Velmi si váží nabídky kvalitních českých inscenací, kterou pečlivě vybíráme každým rokem, a berou v potaz, že mezinárodní program je letos prakticky nemožný, s výjimkou Slovenska, které tak tak otevřelo hranice. Veškeré nejistoty kolem vládních opatření tak přemohla velká chuť zpřístupnit lidem taneční umění po celé ČR,” říká ředitelka a zakladatelka Tance Praha Yvona Kreuzmannová.

LEGOrytmus (foto Linda Průšová)

Program v Ostravě:
Sobota 13. června v 17:00 hodin, Zahrádka před Cooltourem / VEN.ku TANCI I Family Friendly

  • tYhle/Marie Gourdain (CZ): LEGOrytmus

Sobota 20. června v 17:00 hodin, Prokešovo nám. / VEN.ku TANCI I Family Friendly

  • ME-SA / Martina Hajdyla Lacová (CZ/SK): Assemblage

Festival Tanec Praha v Ostravě se koná ve spolupráci s Kulturním centrem Cooltour za podpory Ministerstva kultury ČR a statutárního města Ostrava.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat