Festival v Kroměříži nabídne během dvou měsíců sedm koncertů

Dvacátý ročník kroměřížského festivalu Hudba v zahradách a zámku nabídne během dvou měsíců sedm koncertů vážné hudby. Zahajovací koncert věnovaný skladbám Antonína Dvořáka v podání Moravské filharmonie Olomouc je na programu v neděli v Květné zahradě. Kroměřížský festival láká mimo jiné na besedu operního pěvce Adama Plachetky nebo přednášku psychiatra Cyrila Höschla.
Květná zahrada Kroměříž, zdroj wikimedia commons, autor Malgi23

Právě skladby Antonína Dvořáka a také Bohuslava Martinů budou hlavní programovou náplní festivalu. Ve středu 26. června představí opět v Květné zahradě Dívčí pěvecký sbor Střední pedagogické školy Kroměříž a sólisté slavné pásmo Bohuslava Martinů Otvírání studánek. „Ze známých interpretů se v Kroměříži objeví harfenistka Kateřina Englichová, která společně s hobojistou Vilémem Veverkou vystoupí,“ říká Jan Dušek ze spolupořádajícího Domu kultury v Kroměříži.

Přes letní prázdniny vystoupí při sérii koncertů v Květné zahradě a v Arcibiskupském zámku pěvkyně a sopranistka Kateřina Kněžíková se souborem Baborák Ensemble nebo cembalistka a varhanice Barbara Maria Willi. V druhé polovině srpna přivítá kino Nadsklepí besedu s jedním z nejúspěšnějších českých pěvců Adamem Plachetkou a přednášku psychiatra Cyrila Höschla o psychopatologii slavných skladatelů. „Chceme divákům nabídnout širší hudební zážitek, opřený o setkání s hudebníky samotnými a s osobnostmi, kterým jejich profesní přesah dává hudbě vyniknout v netradičních rovinách,“ uvádí dramaturg festivalu Tomáš Netopil.

Stejně jako vloni nebude chybět tradiční součást festivalu, kterou je koncert mezinárodních dirigentských kurzů. Naplánovaný je na 26. července do Sněmovního sálu Arcibiskupského zámku. Na stejném místě se 24. srpna uskuteční také závěrečný koncert, při němž se spojí orchestr Moravští komorní sólisté a vybraní studenti Letní hudební akademie Kroměříž, která je už dva roky nedílnou součástí festivalu.

 

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat