Festival v srdci Jeseníků začíná v neděli a potrvá až do září

V neděli 27. června zahájí 15. ročník Klášterních hudebních slavností světový hornista Radek Baborák v Bílé Vodě. Hned v pondělí naváže slavnostním koncertem v Šumperku rezidenční soubor festivalu Musica Florea, který představí skladatele Antonína Reichenauera, přezdívaného „český Vivaldi“.

Tančírna v Račím údolí (foto Michal Lehár)
Tančírna v Račím údolí (foto Michal Lehár)

Následujícími zastávkami budou v prvním prázdninovém víkendu pozoruhodná místa, která stojí rozhodně za návštěvu. Nejprve v neděli 4. července polský varhaník Waclaw Golonka rozezní Romantické varhany v komplexu monumentálního kláštera Hory Matky Boží na Hedeči. V pondělí 5. července multitalentovaná hudebnice a zpěvačka Gabriela Vermelho probudí nálady, pocity a poezii v nádherné secesní Tančírně v Račím údolí. Na folklórní strunu o den později zahraje mladá houslistka Markéta Janoušková s cimbálovou muzikou v originálním kulturním domě Skleník v Loučné nad Desnou.

S duchovním programem autentické interpretace staré hudby zavítá 8. července do Šternberku pětice mladých zpěváků Ensemble Baroque Quintet a v sobotu 10. července bude příležitost užít si Vivaldiho Čtvero ročních dob v kouzelné Karlově Studánce. „Všechna místa koncertů Klášterních hudebních slavností mají své genius loci a ve spojení s živou hudbou je jejich návštěva neopakovatelným intenzivním zážitkem,“ zve ředitel festivalu Roman Janků.

Festival bude pokračovat celé prázdniny až do září. Do té doby uvede dalších devět koncertů v duchu letošního motta Česká hudební rozmanitost. Bude mezi nimi komorní večer, open air koncert na nádvoří zámku, původní barokní opera, koncert pro 51 strun, etno cesta kolem světa, mužské vokální kvarteto, jazz a swing i konfrontace s Mozartem.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments