Finalisté 53. ročníku Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka Karlovy Vary

Ve čtvrtek 15. listopadu 2018 se v Karlovarském městském divadle uskuteční finále letošní Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka.
Mezinárodní pěvecká soutěž Antonína Dvořáka (zdroj FB MPSA)

Do posledního kola soutěže postoupili finalisté ve čtyřech kategoriích: Operní naděje (16-20 let), Opera (do 35 let), Junior (do 25 let) a obor Píseň (do 35 let).

Mezi dvanácti finalisty kategorie Opera jsou Petra Vondrová, Eva Bodorová, Li Keng, Andrii Kharlamov, Beom Seok Choi, Hongyu Chen, Teaa An, Daria Rositskaia, Valentyna Halushko, Janusz Źak, Laura Teivane a Aleksandr Mikhalev.

Do finále kategorie Junior bylo vybráno osm soutěžících: Tadeáš Hoza, Linda Mellenová, Kristina Kazarian, Veronika Kaiserová, Robin Červinek, Linda Kunclová, Adam Nádler a Kristýna Kůstková.

V kategorii Píseň postoupili do finále Lucie Laubová, Yuko Hayashi, Lucie kaňková, Teaa An, Zuzana Kopřivová, Christoph Schweizer, Jan Janda, Laura Teivane, Eliška Zajícová, Tadeáš Hoza a Kristýna Kůstková.

Do soutěže se přihlásilo celkem 107 pěvců z 26 zemí světa, z toho do kategorií Operní naděje 23, Junior taktéž 23, Opera 48 a v kategorii Píseň 28 účastníků.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky