FOK uvede klavírní recitál Alexandra Melnikova jako náhradu za dvojici Pires a Grigoryan

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK ve své řadě klavírních recitálů představí pianistu Alexandra Melnikova. Jde o jeho recitálový debut v Praze. Vystoupí místo původně avizované dvojice Marii João Pires a Lilit Grigoryan, které musely ze zdravotních důvodů své vystoupení zrušit. Nositel ocenění Soutěže královny Alžběty v Bruselu z roku 1991 se bude držet mozartovského repertoáru. Koncert proběhne v Rudolfinu 8. ledna 2022 v 19:30 hodin.

Alexander Melnikov (zdroj Weissenhorn Klassik)
Alexander Melnikov (zdroj Weissenhorn Klassik)

Koncert dvojice klavíristek Marii João Pires a Lilit Grigoryan se bohužel ze zdravotních důvodů opět neuskuteční. „Je mi opravdu líto, že jsem nucena tento koncert zrušit. Zdravotní stav mi ale bohužel nepřeje, a proto všechny své příznivce prosím o pochopení. Budu se těšit na nová setkání v budoucnu. Přeji vám všem velmi dobrý vstup do nového roku,“ zní vyjádření Pires ke zrušenému koncertu.

Pražským symfonikům se ale na avizované datum podařilo velmi rychle najít adekvátní náhradu. Ruský pianista Alexander Melnikov je držitelem mnoha ocenění, mimo jiné prestižní Soutěže královny Alžběty z roku 1991. V roce 2011 byl také nominován na cenu Grammy v kategorii Nejlepší výkon v oblasti komorní hudby.

Program Pires & Grigoryan sliboval mozartovské čtyřruční sonáty. Melnikovův program zůstane také u tohoto génia a vizionáře. Zazní například Sonáta č. 12 F dur KV 332, Sonáta č. 14 c moll KV 457 a několik menších kusů.

Koncert se uskuteční 8. ledna 2022 v 19:30 hodin ve Dvořákově síni Rudolfina a je součástí abonentní řady Světová klavírní tvorba.

Vstup na koncert je možný podle aktuálních bezpečnostních pravidel. Vstupenky jsou v prodeji na webových stránkách orchestru a již zakoupené zůstávají v platnosti.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments