Hostem Komorní filharmonie Pardubice bude Martin Kasík

Komorní filharmonie Pardubice si k provedení prosincových koncertů přizvala klavíristu Martina Kasíka. Klasický koncertní program láká na díla hudebních velikánů, kterými jsou tentokrát Wolfgang Amadeus Mozart a Fryderyk Chopin.

Martin Kasík (foto Vilém Veverka)
Martin Kasík (foto Vilém Veverka)

Program první poloviny ovládne Mozart a orchestrální provedení jeho Symfonie č. 25 g moll K 183, kterou tento hudební génius složil ve svých sedmnácti letech a která také zní hned na úplném začátku filmu Amadeus režiséra Miloše Formana. Posluchači se mohou těšit na dramatickou hudbu plnou napětí, ve které nebude nouze o prudké změny dynamiky. I když toto dílo o čtyřech větách nabídne posluchačům i klidnější pasáž, symfonie postupně opět nabere na dramatičnosti a vygraduje velkým, emocionálně vypjatým finále.

Po přestávce přijde na řadu Chopinův Koncert pro klavír a orchestr č. 1 e moll op. 11 v provedení vynikajícího klavíristy Martina Kasíka. Tento klavírní koncert patří na pomyslnou špičku Chopinovy tvorby. Je známo, že jej složil velmi mlád, ve svých dvaceti letech a při premiéře ve varšavském Národním divadle v roce 1830 se Chopin osobně ujal provedení sólového partu.

Koncerty Mozart & Chopin se uskuteční pod taktovkou šéfdirigenta Stanislava Vavřínka v pondělí 6. prosince a ve středu 8. prosince vždy od 19 hod v Sukově síni Domu hudby. Vstupenky lze zakoupit na webu filharmonie, v Turistickém informačním centru na náměstí Republiky v Pardubicích nebo také přímo na místě. Koncerty se uskuteční v souladu s aktuálně platnými podmínkami pro pořádání kulturních akcí.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments