Hosty Pražských symfoniků budou Milan Al-Ashhab a Adam Skoumal

Pražští symfonikové uvedou další koncert z cyklu Komorní hudba, na kterém vystoupí houslista Milan Al-Ashhab a klavírista a skladatel Adam Skoumal. Duo zahraje vybrané skladby evropských skladatelů z přelomu 19. a 20. století. Koncert se uskuteční 15. listopadu 2022 od 19:30 hodin v kostele sv. Šimona a Judy.

Milan Al-Ashhab, Adam Skoumal (zdroj Janáčkova filharmonie Ostrava)
Milan Al-Ashhab, Adam Skoumal (zdroj Janáčkova filharmonie Ostrava)

Milan Al-Ashhab a Adam Skoumal vystoupí na dalším z koncertů z cyklu Komorní hudba Pražských symfoniků. Dvojice předních českých umělců úzce spolupracuje již několik let a vystupovali společně na mnoha koncertech doma i v zahraničí. Pro večer v kostele sv. Šimona a Judy zvolili program od skladatelů napříč Evropou, od Ruska až po Francii.

„Komorní hra, zvláště s Milanem, mě baví, doplňujeme se. Bude to už sedm let, co spolu hrajeme. Pro tento večer jsme vybrali skladby od Debussyho, Prokofjeva, také zahrajeme jednu skladbu, co jsme ještě nehráli, což jsou Bartókovy Rumunské tance a také naše osvědčené věci, jako Waxmanovu Fantazii Carmen v mé klavírní úpravě a také jednu moji skladbu. Nese název Variace na cikánskou melodii. Jedná se o populárnější kus, který zpracovává melodii filmu Cikáni jdou do nebe,“ říká klavírista a skladatel Adam Skoumal.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments