Hudební festival Antonína Dvořáka zahájil předprodej

Hudební festival Antonína Dvořáka v Příbrami zahájil předprodej vstupenek. Přehlídka, která se uskuteční od 25. dubna do 4. června 2020, nabídne 15 klasických koncertů, dvě operní představení pro děti či sérii vystoupení pod otevřeným nebem.
Svatá hora u Příbrami (zdroj Wikipedia Commons)

Koncerty jsou naplánovány v Divadle Antonína Dvořáka, v kostele svatého Jakuba Staršího, Galerii Františka Drtikola a na Svaté Hoře. Odehrají se také v Památníku Antonína Dvořáka ve Vysoké, na dobříšském zámku, v Galerii Ludvíka Kuby a na radnici v Březnici a v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Třebsku.

Zahajovací koncert bude tradičně v příbramském divadle a jeho protagonisty budou tenorista Petr Nekoranec, slovenská sopranistka Lenka Máčiková Kusendová a Moravská filharmonie Olomouc. Kromě Dvořákova díla návštěvníci uslyší skladby Leoše Janáčka, Giacoma Pucciniho a Rudolfa Heidera.

Z dalších interpretů se na koncertech představí Pražští komorní sólisté, klarinetista Karel Dohnal a Smyčcové trio České filharmonie či soubory Czech Brass nebo Unique kvartet.

Zajímavostí bude 5. května pořad o vlivu Dvořáka na americkou hudbu v památníku ve Vysoké, na němž vystoupí indický dirigent Debashish Chaudhuri s manželkou, klavíristkou Janou Chaudhuri. Na 2. června je v Příbrami naplánovaný Den s Antonínem Dvořákem, při kterém pod otevřeným nebem zazní 15 až 20 koncertů a pořadů pro děti i veřejnost.

Cílem festivalu je připomínat Dvořákovo dílo a přiblížit nejen příbramskému publiku v reprezentativní nabídce další tituly české a světové hudební tvorby.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat