Hudební festival Za poklady Broumovska poprvé v teplickém kostele Panny Marie Pomocné

Předposlední koncert letního hudebního festivalu Za poklady Broumovska zavedl své posluchače poprvé ve své historii do teplického kostela Panny Marie Pomocné. Kostel je spojený s unikátní Ivanitskou poustevnou a stojí tak za návštěvu i během roku. Úplně poprvé také během festivalového koncertu zaznělo spojení saxofonu, klarinetu a varhan.
Duo Bubreg a Linda Bubreg-Dobay – Za poklady Broumovska 2019 (zdroj festival)

O nevšední hudební zážitek se během devátého festivalového koncertu v sobotu 24. srpna 2019 postaralo Duo Bubreg: patnáctiletý saxofonista Márton Bubreg a jeho osmnáctiletý bratr, klarinetista Bence Bubreg, které doprovodila jejich maminka, varhanistka Linda Bubreg-Dobay.

„Bratři z Tyrolska již vyhráli několik hlavních cen v různých mezinárodních soutěžích v Japonsku, Itálii, Francii, Slovinsku, České republice, Rakousku a Chorvatsku. Jsme proto rádi, že po vystoupeních v newyorské Carnegie Hall nebo pražském Rudolfinu zavítali k nám, na festival Za poklady Broumovska“ popsala úspěchy rodinného dua výkonná ředitelka festivalu Tereza Kramplová.

Teplický kostelíček zcela zaplnilo 135 posluchačů, díky kterým přibyla ve festivalových kasičkách částka 6352 korun. Celkový výnos z festivalu poputuje po závěrečném koncertu na pomoc kostelům, ve kterých se festival celé prázdniny koná.

Pozvánka na závěrečný koncert festivalu 31. srpna v Božanově
Závěrečný koncert 14. ročníku festivalu, se uskuteční v sobotu 31. srpna od 18 hodin v božanovském kostele sv. Máří Magdalény, a představí naši přední sopranistku Evu Urbanovou v doprovodu Moravského klavírního tria, s nímž při podobných projektech úzce spolupracuje v převážně operním repertoáru.

Eva Urbanová je jednou z nejúspěšnějších českých sopranistek, vystupovala na mnoha světových scénách včetně milánské La Scaly, londýnské Covent Garden a Metropolitní opery v New Yorku. Vstupné na koncert je dobrovolné, výtěžek putuje na pomoc kostelům.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky