Opera Národního divadla Brno se opět stěhuje na Špilberk

Opera brněnského Národního divadla se na přelomu srpna a září 2019 přestěhuje na hrad Špilberk, kde pod širým nebem uvede pět inscenací. Zároveň tak otevře sezonu 2019/2020. První představení je na programu v úterý 27. srpna a poslední v úterý 3. září. Umělci budou zpívat bez mikrofonů, protože nádvoří hradu podle organizátorů poskytuje dobré akustické podmínky. Momentálně je prodáno téměř 1900 vstupenek na všech pět představení, řekl umělecký šéf opery Jiří Heřman.
Opera na Špilberku (zdroj NdB)

Jako první uvidí diváci operu Carmen a mohou se těšit také na Lazebníka sevillského s částečně novým obsazením. Připojují se Roman Hoza jako Figaro a Ondřej Koplík jako Almaviva. Poslední srpnový den bude patřit Nedbalově operetě Polská krev a působení operního souboru na Špilberku uzavřou díla Giuseppe Verdiho Nabucco a La traviata.

Organizátoři jsou připravení i na deštivé počasí. „Diváci budou mít možnost zakoupit si na místě pláštěnky a většinou hrajeme i za mírného deště. Přírodní živly jako součást představení jsou působivou kulisou venkovních akcí,“ uvedl Heřman.

Pokud by počasí neumožnilo představení dohrát, organizátoři nabízí divákům výměnu vstupenek na běžná představení Janáčkovy opery podle osobního výběru. Operu na Špilberku mohou diváci vidět čtvrtým rokem, první letní představení Janáčkova opera zahrála na nádvoří hradu už v květnu.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat