Hudebníci Hradní stráže v neděli opět zahrají z hradeb Hradu

Hudebníci Hradní stráže opět v neděli odpoledne zahrají z hradeb Pražského hradu a v katedrále sv. Víta, odkud bude koncert přenášet Český rozhlas. Vystoupení bude poděkováním lidem, kteří se zapojili do boje proti novému koronaviru, stejně jako památce padlých z druhé světové války.
Hudba hradní stráže (zdroj Vojenský historický ústav)

Hudba Hradní stráže podobné koncerty uspořádala již dvakrát v dubnu. Ve 13:00 nejprve hudebníci zahrají v uzavřené katedrále sv. Víta na Pražském hradě, odkud bude přímý přenos vysílat Český rozhlas Dvojka. Od 13:30 hudebníci vystoupí se svými skladbami postupně ze čtyřech míst na hradbách Pražského hradu. Areál Pražského hradu je nyní kvůli opatřením proti šíření koronaviru uzavřen, hudebníky si tak lidé budou moci poslechnout ze svých domovů nebo z okolí Pražského hradu.

Program je tentokrát sestaven nejen jako poděkování všem, kteří se u nás doma i v zahraničí potýkají s epidemií koronaviru, ať už jsou to lékaři, zdravotní sestry, policisté nebo zástupci mnoha jiných profesí. U příležitosti 75. výročí konce druhé světové války věnujeme tento mimořádný koncert také památce hrdinů, kteří položili životy za svobodu naší vlasti,“ uvedl tiskový mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Vystoupení pořádá Hradní stráž, Kancelář prezidenta republiky a Vojenská Kancelář prezidenta republiky ve spolupráci s Českým rozhlasem Dvojkou.

Hudba Hradní stráže a Policie ČR podle svého webu zajišťuje hudební doprovod hlavně při státních ceremoniích na Pražském hradě. Orchestr a jeho menší soubory mají každoročně více než 200 vystoupení. Při svých koncertních zájezdech soubor navštívil téměř dvacet zemí Evropy i Asie.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat