Hvězda světového baletu Svetlana Zakharova v Praze

Světová baletní jednička Světlana Zacharova spolu s předními sólisty a baletními umělci „Velkého divadla“ zazáří v představení AMORE ve čtvrtek 10. ledna 2019 v Kongresovém paláci v Praze. Na scéně vystoupí spolu s mistry „Velkého divadla“, jako Michail Lobuchin, Denis Rod’kin nebo její životní partner Denis Savin. Představení je složeno ze tří kontrastních děl, které však spojuje slovo láska.
Rain, Svetlana Zakharova (foto Roberto Ricci)

Svetlana Zakharova spolu s předními sólisty světového baletu představí nové představení Amore, které je výsledkem tvůrčího hledání tří choreografů: Jurije Posochova (Balet San Francisco), Patricka de Bana (Vídeňský státní balet) a Marguerity Donlon (choreografky z Irska, pracující v Německu).

První dílo Francesca da Rimini, balet Jurije Posochova, je zpracováním stejnojmenného symfonického díla P. I. Čajkovského, inspirovaný Danteho Božskou komedií.

Svetlana Zakharova (foto Roberto Ricci)

Druhé dílo Rain Before It Falls (Dokud nezačalo pršet) je charakterizován jako abstraktní a mysteriózní. Jeho choreografem je Patrick de Bana, jenž zde vystupuje i jako sólista a interpret. Hudební doprovod je zkombinován na základě hudby J. S. Bacha a elektroniky О. Respighiho a C. Pino Quintany.

Svetlana Zakharova (foto Roberto Ricci)

Optimistickým zakončením večera je třetí dílo Strokes Through the Tails (Tahy přes chvosty not) spojující baletní umění a hudbu W. A. Mozarta (Symfonie č. 40 g moll). Choreografkou je Marguerita Donlon.

Kostýmy pro Strokes Through the Tail a Francescu da Rimini, vytvořené ruským módním designérem Igorem Čapurinem, jsou velmi lakonické a pracují s velkou dávkou symboliky. Své hrdiny odívá Čapurin pouze do bílé a červené barvy. Bílá vyjadřuje nevinnost, červená pak lásku a smrt.

Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na