Inscenace Plameny byla nominována na International Opera Award 2022

Inscenace opery Plameny Erwina Schulhoffa, kterou v červnu 2022 uvedla Opera Národního divadla a Státní opera v rámci cyklu Musica non grata, získala nominaci na prestižní International Opera Award 2022 v kategorii „Rediscovered Work“.
Erwin Schulhoff: Plameny – Státní opera (foto Zdeněk Sokol)
Erwin Schulhoff: Plameny – Státní opera (foto Zdeněk Sokol)

„Je pro nás nesmírnou ctí, že se tento titul ocitl mezi nominovanými na takto prestižní cenu. I pro mě to byla jedna z největších událostí minulé sezony, která se dočkala skvělých mezinárodních recenzí a i nadále dokazuje, že projekt Musica non grata nesmazatelně zapisuje Operu Národního divadla a Státní operu na evropskou operní mapu,“ vyjádřil se k této nominaci Per Boye Hansen, umělecký ředitel Opery Národního divadla a Státní opery.

Rekonstrukce české verze surrealistického díla z roku 1932, které ve Státní opeře připravil španělský režisér Calixto Bieito a hudebně jej nastudoval dirigent Jiří Rožeň, se ocitla ve skvělé společnosti produkcí Frankfurtské opery, Odyssey Opera, Theater Dortmund, Deutsche Oper Berlin a Festivalu v Glyndebourne. Výsledky budou vyhlášeny 28. listopadu v Teatro Real v Madridu. Operu bude možné v této sezoně naposledy zhlédnout 17. a 26. listopadu ve Státní opeře a 20. listopadu bude uvedena v rámci mezinárodního hudebního festivalu Janáček – Brno 2022 v Janáčkově divadle.

Erwin Schulhoff: Plameny – Státní opera (foto Zdeněk Sokol)
Erwin Schulhoff: Plameny – Státní opera (foto Zdeněk Sokol)

International Opera Awards se udělují od roku 2012 nejzajímavějším umělcům a uměleckým počinům v oblasti opery. Držiteli této ceny v kategorii „Rediscovered Work“ se v minulosti staly například soubor Les Arts Florissants, Wexford Festival, Polská národní opera, Opéra de Lyon či Frankfurtská opera.

Mezi letošními nominovanými jsou rovněž sopranistka Světlana Aksenová, která na jaře 2022 ztvárnila v rámci cyklu Musica non grata ve Státní opeře roli Grete v opeře Vzdálený zvuk Franze Schrekera, a režisér Andreas Homoki, jenž v Národním divadle aktuálně připravuje operu Růžový kavalír Richarda Strausse, která bude mít premiéru 24. listopadu ve Státní opeře.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


3 2 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments