Jak tráví izolaci operní hvězdy? Na sociálních sítích.

Hudebníci a zpěváci potřebují ke své úspěšné profesi publikum. V době, kdy je veškerý veřejný kulturní život pozastaven kvůli pandemii koronaviru, hledají umělci možnost, se jak svým publikem neztratit kontakt. Nejčastějším prostředkem, jak komunikovat s fanoušky jsou sociální sítě. Operní hvězdy zde sdílejí střípky svého soukromí, odkazují na záznamy svých představení nebo produkují originální miniaturní produkce online…
Jonas Kaufmann (zdroj onlinemerker.com)

Vtipnou serenádu vyvěsil na svůj Twitter německý tenorista Jonas Kaufmann. „Korona, korona, korona, všichni teď sedíme doma, / korona, korona, korona, místo, abychom šli do divadla. / Koncertní síň a opera – všechno je zavřeno, zbývá nám jen naděje, že to nepotrvá dlouho,“ zpívá slavný tenorista, podbarvený veselým doprovodem akordeonu.

Kaufmannův příspěvek na Twitteru měl zjevný úspěch, soudě podle více než šesti tisíc „lajků“ a komentářů z řad Kaufmannových fanoušků. Kaufmann se evidentně snaží udržet zdravý humor a pozitivní přístup k celé situaci, i přes zrušené zkoušky a představení, nemluvě o nejisté perspektivě do dalších týdnů a měsíců.

Přesto si uvědomuje, že se má stále dobře, na rozdíl od svých méně slavných kolegů, kteří jsou najímáni od projektu k projektu a zažívají v těchto dnech své nejtěžší chvíle. Vybízí proto k pomoci těm umělcům, kteří jsou v nouzi.

Anna Netrebko (zdroj Instagram)

Kousky ze svého života sdílí na sociálních sítích i operní diva Anna Netrebko. Izolaci tráví ve svém prostorném vídeňském bytě a jak je vidět na jejích příspěvcích (doprovázených povzdechem nad zrušenými představeními v Metropolitní opeře), věnuje se vaření, šití a spolu s manželem i uměleckým partnerem Yusifem Eyvazovem i synovi Tiagovi. Na svém Instagramu nechává na odiv svoji sbírku klobouků, novou úpravu svého obývacího pokoje či své nejlepší recepty na palačinky, ryby, bábovku či marinovaného krocana. Jak sama říká: „Korona neznamená, že přestaneme jíst.“

Piotr Beczala (zdroj Instagram)

Tenorista Piotr Beczala, který oslnil publikum v roli Lohengrina na Bayreuthském festivalu v roce 2018, tráví čas s rodinou v polských Krkonoších. Na Instagramu se svými 36.000 fanoušky sdílí obrázky z místa, které ho „vždy uklidňuje a naplňuje energií.“ Svému publiku vzkazuje: „Jsme najednou všichni nuceni se zastavit v našem nepřetržitém závodu, kterému říkáme život. Možná, že toto je právě naše příležitost přehodnotit naše životy a naše priority, věnovat více pozornosti tomu, co v běžném shonu nejvíce postrádáme – blízkost našich milovaných, krásu přírody, která nás obklopuje a radost z maličkostí. Prosím, opatrujte se navzájem a snažte se vytěžit ze svého domácího času co nejvíce.“

Anna Prohaska (zdroj Facebook)

Oblíbeným trendem operních hvězd se za časů korony staly produkce z balkónů. Své nové role tak dává na odiv například Anna Prohaska z balkónu svého berlínského bytu.

Jiní pěvci vzali izolaci jako pedagogickou výzvu a plní sociální sítě lekcemi zpěvu a dýchacích technik, jak tomu činí sopranistka Olga Pereťatko. Jak říká, různé techniky dýchání jsou dobrou prevencí proti stresu a posílením celkové imunity.

https://www.facebook.com/OlgaPeretyatkoSoprano/videos/571718277020912/

Narazili jste i vy na příspěvky svých oblíbených operních pěvců a hudebníků, které vás oslovily či pobavily?

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat