Janáčkova filharmonie Ostrava vyrazila na turné do Jižní Koreje

Janáčkova filharmonie Ostrava vyjela na turné do Jižní Koreje. V pěti městech odehraje orchestr řízený dirigentem Leošem Svárovským společně s klavíristou Lukášem Vondráčkem šest koncertů. První je v plánu 12. listopadu, poslední o pět dnů později. Novinářům to dnes řekla mluvčí tělesa Jana Knižátková.
Janáčkova filharmonie (foto Ivan Korč)

Janáčkova filharmonie v korejských městech vystoupí s ryze slovanským programem. “Turné Korea 2019 je nejrozsáhlejší turné v tomto roce. Předcházela mu pečlivá příprava. V Koreji se budeme prezentovat v tom nejlepším světle a opravdu přivezeme z našeho kraje to nejlepší. Jako sólista s námi totiž vystoupí fenomenální pianista Lukáš Vondráček, rodák z nedaleké Opavy a vítěz soutěže Královny Alžběty v Bruselu,” uvedl ředitel souboru Jan Žemla.

Úvod koncertů bude patřit předehře k opeře Ruslan a Ludmila skladatele Michala Ivanoviče Glinky. Vondráček pak zahraje Prokofjevův Třetí klavírní koncert, po kterém posluchači uslyší Dvořákovu Symfonii č. 7. “Bude nám ctí představit jednoho z nejvýznamnějších klavíristů světového jména i korejskému publiku, které jej dosud příliš nezná. O tohle představení však nepřijde ani ostravské publikum, protože celý program po návratu z turné zahrajeme i doma,” dodal Žemla.

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na