Týden s hudbou

Je tu opět pravidelný kulturní přehled a s ním i novinky o koncertech a představeních, které připravuje Filharmonie Brno, Severočeská filharmonie Teplice, PKF – Prague Philharmonia, Nachtigall Artists, Filharmonie Hradec Králové nebo třeba Musica Florea.

Zahraničí
Filharmonie Brno spolu s dirigentem Dennisem Russellem Daviesem míří v tomto týdnu za hranice České republiky. Ve středu 12. února 2020 vystoupí v Brucknerhausu v Linci. Na programu najdete Dvořákovu Sinfonii Nr. 6 D-Dur, op. 60; Ullmannovu Slawische Rhapsodie für Orchester und obligates Saxophon, op. 24 a Janáčkova Tarase Bulbu (Rhapsodie für Orchester).

Severočeská filharmonie Teplice pokračuje i tento týden s koncertováním v zahraničí. V neděli 16. února 2020 (od 20:00 hodin) se představí ve Zwickau Neue Welt. Program nese název Grosse Gala Nacht der Operette.

Petr Nekoranec (zdroj petrnekoranec.eu)

Praha
V pondělí 10. února 2020 (od 19:30 hodin) se v Barokním refektáři Profesního domu MMF Univerzity Karlovy uskuteční koncert pod patronátem kontrabasisty Dalibora Tkadlčíka. Představí se na něm Jan Souček a Vladislav Borovka (hoboj), Ondřej Šindelář (fagot), Filip Dvořák (cembalo) a Collegium PKF – Prague Philharmonia. Na programu zazní Califanova Sonata à 4 C dur pro dva hoboje, fagot a basso continuo; Faschova Sonáta g moll pro dva hoboje, fagot a basso continuo; Vivaldiho Sonata à 4 C dur RV 801 a Zelenkova Sonáta č. 2 g moll a č. 5 F dur pro dva hoboje, fagot a basso continuo ZWV 181.

Nachtigall Artists naplánovali na úterý 11. února 2020 (od 19:00 hodin) do Novoměstské radnice koncert harfistky Jany Bouškové a tenoristy Petra Nekorance.

Český spolek pro komorní hudbu připravil koncert Klavírního kvarteta Josefa Suka. To vystoupí ve složení Radim Kresta (housle), Eva Krestová (viola), Václav Petr (violoncello) a Pavel Zemen (klavír) ve středu 12. února 2020 (od 19:30 hodin) ve Dvořákově síni Rudolfina. Na programu je Martinů Klavírní kvartet č. 1 H 287; Gemrotův Kvartet pro housle, violu, violoncello a klavír a Dvořákův Klavírní kvartet č. 2 Es dur op. 87.

Koncert Smyčcového kvarteta českých filharmoniků ve složení Magdalena Mašlaňová (housle), Milan Vavřínek (housle), Jan Šimon (viola) a Josef Špaček (violoncello) je naplánován na pátek 14. února 2020 (od 19:30 hodin) do Sukovy síně Rudolfina. Na programu je Mozart, Rossini, Albinoni, Liszt, Monti, Debussy, Lehár, Necke, Saint-Saëns, Rimskij-Korsakov, Mascagni, Glinka, Kreisler, Rodríguez a Chačaturjan.

I na sobotu 15. února 2020 (od 10:30 hodin) připravil Český spolek pro komorní hudbu do Sálu Martinů v Lichtenštejnském paláci koncert, tentokrát klarinetisty Jana Brabce, violisty Jana Nykrýna a Komorního souboru Variace pod vedením Jana Jouzy. Na programu najdete Webernův Langsamer Satz pro smyčcové kvarteto, Mozartův Klarinetový kvintet A dur K 581 a Dvořákův Smyčcový kvintet Es dur se dvěma violami op. 97.

V tentýž den pak od 18:00 hodin vystoupí v Sukově síni Rudolfina Divertimento Quartet. Na programu najdete Mozarta, Bacha, Vivaldiho, Pachelbela, Čajkovského, Dvořáka, Brahmse a Piazzolu.

Hradec Králové
Závěrečný koncert dirigentských kurzů se uskuteční ve čtvrtek 13. února 2020 (od 19:00 hodin) v Sále Filharmonie Hradec Králové. Vystoupí na něm Filharmonie Hradec Králové, studenti Hochschule für Musik Franz Liszt Weimar Henri Christofer Aavik, Simon Edelmann, Mauro Mariani, Friedrich Praetorius a David Preil. Jako sólistka se představí violistka Neasa Ni Bhriain. Program obsahuje Smetanovu symfonickou báseň Z českých luhů a hájů, č. 4 T 114; Waltonův Violový koncert a Elgarovy Variace na vlastní téma op. 36 – „Enigma“.

Teplice
Koncert Halíř tria ve složení Eduardo García (housle), Jana Podolská (violoncello) a Václav Mácha (klavír) je připraven na středu 12. února 2020 (od 19:00 hodin) do Zahradního domu v Teplicích. Na programu zazní Čajkovského Klavírní trio a moll, op. 50.

Třebíč
Musica Florea vystoupí v úterý 11. února 2020 (od 18:00 hodin) v Aule katolického gymnázia v Třebíči. Na programu je Clara Schumann. Totožné koncerty se pak ještě uskuteční ve středu 12. února 2020 (od 19:30 hodin) v Pálffyovském paláci v Praze a ve čtvrtek 13. února 2020 (od 19:00 hodin) v sále Základní umělecké školy v Žacléři.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]