Janáčkovo divadlo v Brně: Vstup zakázán

Brněnské Janáčkovo divadlo se hned zkraje léta konečně dočkalo zahájení aspoň první části rozsáhlé rekonstrukce. Několikrát byla odložena, výběrové řízení na ni totiž před časem skončilo až u Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Právě to vše zdrželo a značně zkomplikovalo. Důvod? Jedné z firem se nelíbilo, že v podmínkách soutěže město požadovalo od dodavetele zkušenosti s podobnou zakázkou v Česku.
Ač toho teď zvenku moc vidět není, jeviště je od června k nepoznání. Vlastně – na přechodnou dobu úplně zmizelo. Dělníci totiž už čtvrtý měsíc pracují hlavně na výměně takzvaných jevištních stolů – tedy zařízení, které mění výšku a sklon podlahy. Dosavadní technologie byla ještě původní, v provozu od otevření divadla v roce 1965, značně technicky zastaralá, poruchová a nesplňovala současné bezpečnostní předpisy. Nynější rekonstrukce ale postihla také docela složité zařízení, které využívá ke své práci inspicent při řízení průběhu představení.
Návštěvníci si na otevření Janáčkova divadla budou muset ještě pár týdnů počkat. Vše by mělo být hotovo začátkem října – prvním večerem má být 3.10. koncert violoncellisty Jana Voglera. Tím ale vše zdaleka nekončí. Hlavní operní i baletní brněnskou scénu čekají ještě další dvě etapy celkové opravy.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat