Jiří Bělohlávek kvůli nemoci na Pražském jaru nevystoupí, na jeho přání ho vystřídá Petr Altrichter

Dirigent Jiří Bělohlávek se musel ze zdravotních důvodů omluvit a navrhnout pořadatelům Pražského jara, aby jeho festivalový program s Českou filharmonií plánovaný na 22. května převzal dirigent Petr Altrichter. Oznámil to dnes odpoledne sekretariát festivalu.

Česká filharmonie – Jiří Bělohlávek – Praha 11. 1. 2017 (foto © Petra Hajská)

“Vedení festivalu společně s Jiřím Bělohlávkem děkují Petru Altrichterovi za to, že si obětavě upravil vlastní pracovní plán a program koncertu tak mohl být zachován beze změn,” uvedl mluvčí Pražského jara Pavel Trojan.

Na začátku ledna se objevily spekulace o Bělohlávkově zdravotním stavu a onemocnění rakovinou. Česká filharmonie se podle generálního ředitele Davida Marečka k tomuto tématu nebude vyjadřovat, za svoji soukromou věc to považuje také Jiří Bělohlávek.

Šéfdirigent a umělecký ředitel České filharmonie Bělohlávek letos podepsal na dalších šest let smlouvu s Českou filharmonií. V čele nejznámějšího tuzemského orchestru stojí už čtyři sezony. Ve funkci by tak měl setrvat do sezony 2021/2022.

Při nastudování pondělního programu Petru Altrichterovi asistoval dirigent Robert Kružík. Zazní Koncertantní symfonie pro housle a violu Es dur Wolfganga Amadea Mozarta, druhá polovina večera bude patřit Symfonii č. 13 b moll Babi Jar Dmitrije Šostakoviče.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat