Jiří Bělohlávek kvůli nemoci na Pražském jaru nevystoupí, na jeho přání ho vystřídá Petr Altrichter

Dirigent Jiří Bělohlávek se musel ze zdravotních důvodů omluvit a navrhnout pořadatelům Pražského jara, aby jeho festivalový program s Českou filharmonií plánovaný na 22. května převzal dirigent Petr Altrichter. Oznámil to dnes odpoledne sekretariát festivalu.

Česká filharmonie – Jiří Bělohlávek – Praha 11. 1. 2017 (foto © Petra Hajská)

“Vedení festivalu společně s Jiřím Bělohlávkem děkují Petru Altrichterovi za to, že si obětavě upravil vlastní pracovní plán a program koncertu tak mohl být zachován beze změn,” uvedl mluvčí Pražského jara Pavel Trojan.

Na začátku ledna se objevily spekulace o Bělohlávkově zdravotním stavu a onemocnění rakovinou. Česká filharmonie se podle generálního ředitele Davida Marečka k tomuto tématu nebude vyjadřovat, za svoji soukromou věc to považuje také Jiří Bělohlávek.

Šéfdirigent a umělecký ředitel České filharmonie Bělohlávek letos podepsal na dalších šest let smlouvu s Českou filharmonií. V čele nejznámějšího tuzemského orchestru stojí už čtyři sezony. Ve funkci by tak měl setrvat do sezony 2021/2022.

Při nastudování pondělního programu Petru Altrichterovi asistoval dirigent Robert Kružík. Zazní Koncertantní symfonie pro housle a violu Es dur Wolfganga Amadea Mozarta, druhá polovina večera bude patřit Symfonii č. 13 b moll Babi Jar Dmitrije Šostakoviče.

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na