Již brzy proběhnou Mezinárodní letní klavírní kurzy Pražské konzervatoře

Pražská konzervatoř pořádá od 2. do 12. července 2020 již tradiční Mezinárodní letní klavírní kurzy Pražské konzervatoře, kterých se letos účastní i přes nepřízeň epidemiologické situace nečekaně vysoký počet 31 aktivních účastníků ze 6 zemí světa. V jejich rámci proběhne i několik koncertů otevřených veřejnosti. Všechny jsou zdarma a probíhají v prostorách pražských koncertních sálů.
Mezinárodní klavírní kurzy Pražské konzervatoře (zdroj PK)

Ve čtvrtek 2. července 2020 v 19:30 hodin proběhne zahajovací koncert kurzů v Koncertním sále Pražské konzervatoře Na Rejdišti, na kterém vystoupí čtyři z pěti laureátů mezinárodní soutěžní přehlídky Mladý klavír Pražské konzervatoře 2019.

Vystoupí Ondřej Tuček, Matyáš Meinzinger, Veronika Jaklová a Denis Stefanov (rovněž držitel Ceny Unicornu „Talent Mladého klavíru 2019“). Pátý laureát – Američan Logan Sherwin – nemohl bohužel přijet kvůli pandemii.

Pro tyto mimořádně talentované mladé pianisty, laureáty mezinárodních soutěží, bude toto vystoupení jakousi malou náhradou za již podruhé odložený samostatný koncert (na snad definitivní datum 21. listopadu 2020 v 18:30 ve stejném sále). Máme se ovšem na co těšit!

V sobotu 11. července 2020 v 18:00 hodin v inspirativním prostředí Smetanova muzea na Novotného lávce proběhne koncert účastníků kurzů a v neděli 12. července 2020 od 17:00 hodin bude v Koncertním sále Pražské konzervatoře probíhat závěrečný koncert nejlepších účastníků kurzů.

V případě zájmu je možné zúčastnit se klavírních kurzů i jako pasivní účastníci v kterékoliv třídě našich čtyř vynikajících lektorů: Martina Kasíka, Ivo Kahánka, Michala Rezka a Milana Langera.

Bližší informace a programy koncertů najdete aktualizované na webových stránkách kurzů.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat