Již známe nominace výročních cen Český lev v kategorii Nejlepší hudba

V Praze byly vyhlášeny nominace výročních cen České filmové a televizní akademie (ČFTA) Český lev. Hlasování akademiků začalo loni v prosinci. Slavnostní ceremoniál vyhlášení výsledků by se měl uskutečnit 6. března ve Dvořákově síni pražského Rudolfina.

Přes 300 filmových profesionálů hodnotilo ve 28. ročníku Českých lvů 22 hraných celovečerních filmů, sedm animovaných a 18 krátkých filmů. Z celkem 32 letošních dokumentárních filmů vybrala komise 15 snímků, jeden z nich ale kvůli koronavirovým opatřením nesplnil podmínky, aby se promítal po určitý čas v kinech. Akademici hlasovali také o deseti televizních dílech. Prezídium ČFTA oceňuje každoročně také mimořádný přínos české kinematografii a může udělit i cenu za mimořádný počin za audiovizi.

Výroční ceny Český lev uděluje akademie v tomto ročníku ve 21 kategoriích. Nově si mohou sošku Českého lva odnést i tvůrci animovaných a krátkých filmů. Změny jsou také v kategoriích pro televizní projekty. Tvůrci televizních filmů, minisérií a seriálů mohou být nově oceněni i v kategoriích nejlepší herecký výkon v hlavní a vedlejší roli i dalších kategoriích, jako jsou například kamera nebo hudba. Ty byly do letošního roku určené jen celovečerním filmům, případně dokumentům. Obě televizní kategorie se otevírají i pro díla distribuovaná po internetu.

Nominace v kategorii Nejlepší hudba:

Roman Holý – Bourák
Petr Malásek – Havel
Jakub Kudláč – Krajina ve stínu
Antoni Komasa-Lazarkiewicz – Šarlatán
Petr Ostrouchov – Zrádci

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


5 1 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments