Karlovarský kraj rozdělí 3,1 milionu korun na kulturní akce

Karlovarský kraj podpoří dotací i letos kulturní akce. Některé ale byly kvůli koronaviru zrušeny a jistotu nemají ani ty, které jsou naplánovány na podzim. Podle náměstka hejtmana Martina Hurajčíka chce ale kraj i v současné obtížné situaci podporu zachovat. Kraj rozdělí mezi žadatele téměř 3,1 milionu korun.
Radek Baborák a Jiří Vodička – festival Živé pohraničí 2020 (foto Jiří Pužej)

Karlovarský kraj letos vyčlenil na podporu kulturních aktivit v regionu 4,5 milionu korun. „Bohužel některé akce byly zrušeny kvůli nouzovému stavu a pandemii covidu-19. My jsme se rozhodli podpořit i některé individuální žádosti nebo akce, které byly přesunuty na podzim,“ řekl Martin Hurajčík.

„V této chvíli nevíme dne ani hodiny, jak se situace bude vyvíjet. Já pevně doufám, že se většina akcí uskuteční, protože jsou pro náš region důležité. Ale pokud by se tak stalo, bude to na dohodě mezi poskytovatelem a příjemcem, protože pořadatelé s tím určitě nějaké náklady mít budou,“ řekl Hurajčík.

Kraj podpoří dotacemi zhruba stovku kulturních akcí. Většinou jde o částky v řádech desítek tisíc korun. Mezi těmi, kterým radní přislíbili vyšší dotaci je například i přeshraniční festival Živé pohraničí, který dostane 100.000 korun. Vůbec nejvíce, 180.000 korun, dostane Vladimír Suchan, který v Karlovarském kraji na několika místech organizuje hudební koncerty.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments