Karlovarský radní Pavel Bouška rezignoval kvůli tlaku na úspory v orchestru

Karlovarský radní Pavel Bouška rezignoval. Důvodem jeho odchodu je tlak na úspory v Karlovarském symfonickém orchestru (KSO), který měl jako radní na starosti. Bouška to dnes řekl novinářům. V pondělí se vzdal nejen místa v radě, ale i všech funkcí souvisejících s kulturou, na starosti měl například také městskou galerii a městské divadlo.
Karlovy Vary (archiv OP)

K tomuto rozhodnutí mne dovedl vnitřní rozpor mezi mojí představou o fungování Karlovarského symfonického orchestru, který čeká, bude-li zachován ve stávající kvalitě, velkolepá budoucnost, na druhé straně však stojícími finančními možnostmi města Karlovy Vary,“ uvedl Bouška. Jak řekl, dospěl k závěru, že se nemůže dál účastnit rozporů typu „máme málo muziky za hodně peněz„.

Karlovarský orchestr dostal letos od města na provoz 31,96 milionu korun, o 2,64 milionu méně než v roce 2018. Přitom rostly platy v oblasti kultury. V listopadu pak ředitel KSO Petr Polívka požádal město o dofinancování ve výši 4,3 milionu korun. O tom rada zatím nerozhodla.

Primátorka Andrea Pfeffer Ferklová rezignaci radního Boušky potvrdila a uvedla, že jeho náhrada je na hnutí Karlovaráci, které je ve městě součástí koalice spolu s ANO a ODS.

Předseda Karlovaráků Josef März dnes řekl, že hnutí už má jasno, kdo Boušku v městské radě nahradí, návrh ale musí abslovovat formální schválení členy Karlovaráků. Jasno by mělo být nejpozději do konce týdne.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat