Kasárna Karlín přivítají první ze série koncertů orchestru PKF

V pražských Kasárnách Karlín dnes začíná série koncertů PKF – Prague Philharmonia s dirigentem Jiřím Rožněm a violistou Stanislavem Svobodou. Na bývalém armádním cvičišti čtyřicetičlenný orchestr nabídne do 23. června při příležitosti oslav druhého výročí kulturního centra Kasárna Karlín šest koncertů. V programu zazní skladby Wolfganga Amadea Mozarta, Ludwiga van Beethovena a Bohuslava Martinů.
Kasárna Karlín, zdroj pkf

Od začátku se snažíme Kasárna otevřít široké veřejnosti, rodičům s dětmi, mladým lidem i seniorům. Přesně v takovém duchu se nese i tento projekt. Chceme přenést klasickou hudbu z koncertních síní do veřejného prostoru a zpřístupnit ji v nezvyklém prostředí co nejširšímu publiku,“ uvádí ředitel Kasáren Karlín Matěj Velek.

Koncerty začínají vždy ve 21:00. V sobotu 22. června nabízejí pořadatelé vedle večerního koncertu také zkrácenou, hodinovou verzi od 17:00, určenou zejména rodinám s dětmi. Koncert před hledištěm s kapacitou 600 míst zahájí předehra k jedné z nejpopulárnějších Mozartových oper Don Giovanni. Naváže fantazijní Rhapsody-Concerto pro violu a orchestr Bohuslava Martinů, která vznikla v roce 1952 v New Yorku. Sólistou bude Stanislav Svoboda, zakládající člen PKF. Večer zakončí Beethovenova Symfonie č. 7 A dur. V rámci koncertu 20. června se uskuteční křest nového svazku ze souborné kritické edice díla Bohuslava Martinů, který je věnován mimo jiné Rhapsody-Concerto pro violu a orchestr. Dirigent Rožeň se členy PKF – Prague Philharmonia v roce 2016 s úspěchem debutoval na festivalu Pražské jaro.

Kulturní a společenské centrum otevřelo veřejnosti prostory bývalých kasáren v červnu 2017. Během dvou let v areálu zprovoznilo kavárnu v někdejším bazénu, bar v garážích pro armádní vozidla, koncertní sál, kino a bývalé cvičiště proměnilo v náměstí bez aut s několika hřišti i letním kinem.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat