Kasárna Karlín přivítají první ze série koncertů orchestru PKF

V pražských Kasárnách Karlín dnes začíná série koncertů PKF – Prague Philharmonia s dirigentem Jiřím Rožněm a violistou Stanislavem Svobodou. Na bývalém armádním cvičišti čtyřicetičlenný orchestr nabídne do 23. června při příležitosti oslav druhého výročí kulturního centra Kasárna Karlín šest koncertů. V programu zazní skladby Wolfganga Amadea Mozarta, Ludwiga van Beethovena a Bohuslava Martinů.
Kasárna Karlín, zdroj pkf

Od začátku se snažíme Kasárna otevřít široké veřejnosti, rodičům s dětmi, mladým lidem i seniorům. Přesně v takovém duchu se nese i tento projekt. Chceme přenést klasickou hudbu z koncertních síní do veřejného prostoru a zpřístupnit ji v nezvyklém prostředí co nejširšímu publiku,“ uvádí ředitel Kasáren Karlín Matěj Velek.

Koncerty začínají vždy ve 21:00. V sobotu 22. června nabízejí pořadatelé vedle večerního koncertu také zkrácenou, hodinovou verzi od 17:00, určenou zejména rodinám s dětmi. Koncert před hledištěm s kapacitou 600 míst zahájí předehra k jedné z nejpopulárnějších Mozartových oper Don Giovanni. Naváže fantazijní Rhapsody-Concerto pro violu a orchestr Bohuslava Martinů, která vznikla v roce 1952 v New Yorku. Sólistou bude Stanislav Svoboda, zakládající člen PKF. Večer zakončí Beethovenova Symfonie č. 7 A dur. V rámci koncertu 20. června se uskuteční křest nového svazku ze souborné kritické edice díla Bohuslava Martinů, který je věnován mimo jiné Rhapsody-Concerto pro violu a orchestr. Dirigent Rožeň se členy PKF – Prague Philharmonia v roce 2016 s úspěchem debutoval na festivalu Pražské jaro.

Kulturní a společenské centrum otevřelo veřejnosti prostory bývalých kasáren v červnu 2017. Během dvou let v areálu zprovoznilo kavárnu v někdejším bazénu, bar v garážích pro armádní vozidla, koncertní sál, kino a bývalé cvičiště proměnilo v náměstí bez aut s několika hřišti i letním kinem.

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na