Klavírní recitál Júlie Novosedlíkové ve Slovenské filharmonii odstartuje festival Piano Days

V úterý 20. dubna 2021 se ve Slovenské filharmonii uskuteční klavírní recitál Júlie Novosedlíkové. V přímém přenosu jej můžete sledovat na webových stránkách filharmonie od 20:00 hodin. Koncert se koná v rámci nového online festivalu Piano Days, který se uskuteční 16.–24. dubna 2021.

Júlia Novosedlíková (foto Slovenská filharmonie, TIHMS & Van Velden)
Júlia Novosedlíková (foto Slovenská filharmonie, TIHMS & Van Velden)

Mladá slovenská klavíristka Júlia Novosedlíková získala ocenění na několika klavírních soutěžích doma i v zahraničí. Studovala na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě pod vedením Mariána Lapšanského a Jakuba Čižmaroviče. Posléze absolvovala mistrovské kurzy u renomovaných profesorů jako Pavel Gililov, Bernd Goetzke, Balázs Szokolay a další. Jako sólistka účinkovala se Slovenskou filharmonií, s orchestrem Cappella Istropolitana i se Slovenským komorním orchestrem.

Dramaturgie jejího klavírního recitálu přináší zajímavý pohled na uplatnění mistrovské hudební formy – fugy ve finále různých klavírních skladeb komponovaných napříč stylovými obdobími. Do svého programu zařadila Novosedlíková Suitu č. 2 F dur, HWV 427 Friedricha Händla, Sonátu pro klavír č. 31 As dur, op. 110 Ludwiga van Beethovena a jedinou Sonátu e mol pro klavír, op. 2 od Alexandera Moyzese.

Online festival Piano Days 2021 bude pokračovat dalšími koncerty z různých slovenských míst, na kterých vystoupí Zuzana Biščáková, Tomáš Boroš, Martina Janegová, Fero Király, Kristína Smetanová a Zuzana Zamborská.

Podrobný program, profily účinkujících a další informace o Piano Days 2021 naleznete na webových a facebookových stránkách pořadatele InMusic.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


5 1 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments