Kněžíková, Margita a Brückler vystoupí na koncertech X Mas Gala

Tenorista Štefan Margita se sopranistkou Kateřinou Kněžíkovou a barytonistou Jiřím Brücklerem v prosinci společně vystoupí na vánočních koncertech po České republice. Na akci s názvem X Mas Gala zazní známé vánoční melodie a koledy. Základ programu budou tvořit skladby z alba X Mas, za jehož prodej Margita loni získal zlatou desku.

 

Štefan Margita, Kateřina Kněžíková a Jiří Brückler (zdroj X Mas Gala 2018)

Na albu za doprovodu Symfonického orchestru Symphony Masters zpívá například Schubertovou Ave Maria, melodii En Aranjuez Con Tu Amor španělského skladatele Joaquína Rodriga nebo oblíbené vánoční skladby O Holy Night a Panis Angelicus.

Série koncertů začne 5. prosince ve Zlíně, kde umělce doprovodí Filharmonie Bohuslava Martinů. Po vystoupeních v Brně a Hradci Králové turné vyvrcholí 18. prosince v pražském Obecním domě, kde s trojlístkem pěvců zahraje Filharmonie Hradec Králové. Obě tělesa povede dirigent Robert Jindra.

Věřím, že se nám podaří vytvořit atmosféru tím, že do toho zapojíme publikum, které si s námi bude moci zazpívat. Propojíme se s hledištěm a všichni si užijeme vánoční atmosféru. Snad to nebude jenom takový koncert, kde si člověk přijde zazpívat a zase odejde,” řekla Kněžíková.

Program nabídne díla Petra Iljiče Čajkovského, Cira Dammicca, Jestera Hairstona, Jamese Chadwicka, Wolfganga Amadea Mozarta, Joaquína Rodriga, Franze Schuberta a Pietra Yona.

O koncerty je velký zájem. Obecní dům je podle pěvců téměř vyprodaný a ve Zlíně vyprodali obě dvě vystoupení. “Máme velkou radost, že ve městě velikosti Zlína je o koncert takový zájem a stejně tak v Praze, kde je velká konkurence akcí,” uvedla Kněžíková.

Barytonista Brückler na X Mas Gala nahradí Adama Plachetku zpívajícího na albu, který má v prosinci koncertní závazky v Paříži jako Alidoro v Rossiniho Popelce. “Zbyly na mě některé písně, které na albu zpíval, a plus tam jsou přidané české koledy, ze kterých mám velkou radost. Posluchače čeká pestrá škála koled, od těch veselých až po ty melancholické,” sdělil Brückler.

Podle Margity, který vystupuje převážně v zahraničí a zpíval v nejslavnějších operních domech, jako jsou milánská La Scala, londýnská Covent Garden a newyorská Metropolitní opera, nebylo album X Mas jednorázovou záležitostí. “Klidně bych uvažoval o X Mas 2, takové album se dá poslouchat každé Vánoce, třeba i jako kulisa k pečení. To mě vůbec neuráží, svědčí to o popularitě. Vždyť i Luciano Pavarotti říkal, že úspěch je, když váš plakát visí na záchodě,” konstatoval Margita, který před 30 lety zvítězil na Mezinárodním hudebním festivalu Pražské jaro a v srpnu téhož roku získal angažmá v opeře Národního divadla v Praze.

Reklama

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na