Komorní filharmonie Pardubice nabízí poslední možnost předplatného

Příznivci klasické hudby v Pardubicích mají poslední možnost pořídit abonmá na další koncertní sezonu. Tu nadcházející zahájí pardubičtí filharmonici spolu s houslovým virtuosem Václavem Hudečkem trojicí koncertů s názvem Václav Hudeček 70, které se uskuteční v Sukově síni Domu hudby ve dnech 12., 13. a 14. září 2022 vždy od 19:00 hodin. Předplatné, které je zároveň i nejvýhodnější vstupenkou na tento i další koncerty sezony, se bude doprodávat už jen od pondělí 29. srpna do pondělí 5. září 2022.

Komorní filharmonie Pardubice (zdroj Komorní filharmonie Pardubice)
Komorní filharmonie Pardubice (zdroj Komorní filharmonie Pardubice)

„Předplatné je nejvýhodnější vstupenkou na naše koncerty. V nabídce máme tak zvaný malý cyklus s pěti vybranými koncerty, velký cyklus se všemi deseti koncerty sezony i cyklus tří zábavných koncertů pro děti a rodiče. Všechny cykly jsou již z nadpoloviční většiny obsazeny těmi, kdo si předplatné vyřídili ještě před prázdninami. Kdo má zájem, a ještě tak neučil, tak má úplně poslední šanci v příštím týdnu. Doprodej abonmá již bude probíhat pouze po dobu jednoho týdne, a to od pondělí 29. srpna do pondělí 5. září, kdy se předprodej o půlnoci automaticky uzavře. Poté již bude spuštěn od 7. září prodej jednotlivých vstupenek na naše koncerty. Předplatné lze snadno pořídit online, případně také osobně v Domě hudby v kanceláři předprodeje v 1. patře,“ uvedla Kristina Šlaisová z oddělení předprodeje.

„Známý český houslista oslavil v červnu tohoto roku významné životní jubileum, na což upozorňujeme i názvem koncertního programu Václav Hudeček 70. Zahajovací koncerty tak budou nejen slavnostním vykročením do dalšího roku krásné hudby, ale také naším dodatečným blahopřáním k mistrovým narozeninám. Na úvod zazní předehra z Mozartovy opery Únos ze serailu, která se odehrává v tureckém prostředí. Serail je totiž pojmem označujícím sultánův palác. Mozart se při psaní tohoto svého populárního singspielu inspiroval tureckou vojenskou hudbou a výsledkem je svérázná, přitom veselá hudba. Na úvod večera naprosto ideální.

Následovat bude Dvořákův Koncert pro housle a orchestr a moll, při kterém se jako sólista představí náš host. Snad můžeme říct, že zmíněný koncert patří ke kmenovým skladbám jeho repertoáru, hrál jej už jako mladičký houslista a nesčetněkrát prezentoval tento poklad české hudby na světových pódiích. Pod taktovkou šéfdirigenta Stanislava Vavřínka ještě zazní v druhé polovině večera Haydnova ‚Vojenská‘ symfonie, která je charakterově blízká úvodní předehře,“ uvedla tisková mluvčí Andrea Žeravíková.

„Naše filharmonie spolupracuje s Václavem Hudečkem takřka po celou jeho profesní kariéru. Při provedení Dvořákova houslového koncertu jsme jej doprovázeli již v roce 1973 a nadále jsme se s mistrem potkávali na jednom podiu při různých příležitostech. Letos k nám zavítal i v rámci festivalu Pardubické hudební jaro a naposledy jsme jej tu měli v létě, kdy jsme měli tu čest s mistrem natočit několik minut do připravovaného dokumentu o jeho životě. Dokument Múzy Václava Hudečka bude premiérován na festivalu Zlatá Praha již 23. září,“ prozradila koncertní manažerka Vladislava Kopecká.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


4 1 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments