Komorní filharmonie Pardubice uvede díla Pavla Vranického

Po úspěšné hudební výpravě za pařížskými šansony zve Komorní filharmonie Pardubice na koncerty, které zavedou posluchače do další evropské hudební metropole. Tentokrát jí bude pro změnu Vídeň. Dva koncertní večery zvané Češi opět ve Vídni nabídnou program, který je z poloviny postavený na dílech Pavla Vranického. Zazní předehra k Mitgefühl a také Sinfonie con echo, neboli sinfonie s ozvěnou. Ta nabídne posluchačům neobvyklý zážitek, neboť někteří hráči orchestru se přemístí z orchestřiště do hlediště a slibovanou ozvěnu odehrají přímo mezi posluchači.

Komorní filharmonie Pardubice (zdroj Komorní filharmonie Pardubice)
Komorní filharmonie Pardubice (zdroj Komorní filharmonie Pardubice)

„Po pěti realizovaných CD s tvorbou Leopolda Koželuha jme se pustili do nahrávání symfonického díla dalšího významného Čecha, působícího koncem 18. století po boku Haydna, Mozarta a Beethovena ve Vídni, Pavla Vranického. Dvě z jeho skladeb budou na programu únorových koncertů, při kterých během večera proběhne křest CD, který bude zároveň poděkováním světovému vydavatelství Naxos za dosavadní spolupráci,“ uvedla koncertní manažerka Vladislava Kopecká. Kromě orchestrálních děl Pavla Vranického zazní předehra Coriolan Ludwiga van Beethovena a v podání polského varhaníka Romana Peruckého také Rheinbergerův Koncert pro varhany a orchestr.

Koncerty se uskuteční v pondělí 14. února a ve středu 16. února 2022 od 19:00 hodin v Sukově síni Domu hudby v Pardubicích.

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments