Komorní filharmonie Pardubice vstupuje do 55. sezony

Již v pondělí 18. září 2023 zahájí Komorní filharmonie Pardubice novou sezonu. K této výjimečné příležitosti si pardubická filharmonie přizvala houslistu Jana Mráčka a společně, pod taktovkou šéfdirigenta Stanislava Vavřínka, uvedou trojici koncertů s čistě mozartovským programem VIVAT AMADEUS!, Tento koncertní program naši filharmonici zopakují ještě v úterý 19. září a také ve středu 20. září. Koncerty se konají od 19:00 hodin v Sukově síni Domu hudby.
Jan Mráček (zdroj Komorní filharmonie Pardubice)
Jan Mráček (zdroj Komorní filharmonie Pardubice)

„Klasikové, z nich pak především Wolfgang Amadeus Mozart se pro orchestr stali nepsanou stálou inspirací. Mozartovský katalog skladeb je rozsáhlý, a ač existuje ještě velký počet doposud neprovedených děl, můžeme hovořit, že Mozart zůstává nadále pardubickému orchestru trvale nejbližším a nejmilovanějším autorem. Nejednou jsme naší koncertní sezónu zahajovali celovečerním koncertem s výhradně mozartovským programem. Činíme tak i letos“ prozradil dramaturg Bohuslav Vítek.

„Na úvod večera zazní předehra z Mozartovy opery Don Giovanni. Tuto předehru k „opeře oper“ jsme v Sukově síni Domu hudby uvedli již mnohokrát. Její vážný úvod (motiv komturovy pomsty ze závěru opery) dodává této partituře dojem závažnosti a úzkosti, byť vzápětí nastoupí skladatelovo typické allegro. Následovat bude Koncert pro housle a orchestr č. 5 A dur K 219. Koncert A dur, K 219 a program koncertu uzavře Mozartova symfonie – č. 41 C dur, zvaná Jupiter. Tato symfonie završí celý večer nejen nádhernou hudbou, ale i skvělou atmosférou“ uvedla tisková mluvčí Štěpánka Budinská. „S tímto koncertním programem zamíříme ještě také do Dvora Králové, kde vystoupíme ve čtvrtek 21. září od 19:00 hodin v Hankově Domě zahajovacím koncertem v rámci sezony Kruhu přátel hudby. Kdo by tedy nestihl jeden z našich tří zahajovacích koncertů v Pardubicích, má ještě tuto jednu příležitost.“

„Prodej předplatného byl již ukončen. Nyní je již možné zakoupit pouze jednotlivé vstupenky, a to jak na zahajovací koncerty, tak na kterýkoliv z dalších klasických koncertů sezony. V prodeji je tak už kompletní sezona, včetně mimořádných koncertů. Ačkoliv je teprve září, zaznamenali jsme velký zájem o prosincové koncerty, silvestrovský program s Felixem Slováčkem Jr. a také již o tradiční promítání grotesky s filharmonií,” řekla dále Budinská.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments