Koncert na přání Moravské filharmonie Olomouc se odkládá na neurčito

Moravská filharmonie Olomouc připravovala na 11. března 2021 koncert, jehož program si mohli posluchači sestavit sami. Vzhledem k epidemiologické situaci bylo záměrem odehrát koncert alespoň online, ale protože epidemie nepolevuje, přednost nakonec dostává zdraví členů orchestru i technického týmu nutného pro přenos, a koncert se odkládá.

Moravská filharmonie Olomouc, Zvučte struny 26. února 2021 (zdroj FB)

Moc nás mrzí, že jsme nuceni koncert odložit, ale všichni víme, jak vypadá situace v našich nemocnicích a jak nebezpečný virus je. My v Moravské filharmonii průběžně vyhodnocujeme nová opatření a změny, a snažíme se je zasazovat do našich plánů, tedy toho, co bychom rádi dělali, a nabízeli veřejnosti, ale zároveň v takovém režimu, který bude bezpečný pro naše zaměstnance i všechny zúčastněné a nebude přispívat k tomu, aby čísla nemocných a hospitalizovaných nadále stoupala. A právě na základě opatření a situace z posledních dní – zákazu cestování, zpřísnění nároků na ochranu dýchacích cest, a v minulém týdnu také povinného testování zaměstnanců ve firmách a organizacích, jsme se rozhodli pro tento krok. Velká část hráčů orchestru je z jiných měst (dokonce i krajů) a máme za to, že smyslem a účelem nově vydaných opatření je snížit mezilidský kontakt na nezbytné minimum. Ze všech těchto důvodů jsme se rozhodli následující plánovaný „Koncert na přání“ odložit. Mrzí nás to o to více, že právě na tomto koncertě se aktivně podílela i veřejnost a víme, že se lidé na tento koncert velmi těšili. Rozhodně jej proto nechceme bez náhrady zrušit, ale hledáme nový termín. Věřím, že lidé tento náš krok pochopí a užijí si koncert v alternativním termínu“ uvádí ředitel Moravské filharmonie Jonáš Harman.

Nový termín koncertu bude včas upřesněn. Na Koncertě na přání zazní všechny tři skladby, které získaly nejvíce hlasů v hlasovací anketě MFO. Úvodním dílem hlasující zvolili předehru k opeře Vilém Tell skladatele Gioacchina Rossiniho, jako koncertní skladba byl vybrán Koncert pro klavír a orchestr b moll op. 23 Petra Iljiče Čajkovského a v kategorii velká hudební forma získala nejvíce hlasů Symfonie č. 8 G dur op. 88 Antonína Dvořáka.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments