Koncert vokálního kvintetu Czech Ensemble Baroque se uskuteční online v původním termínu

Náhoda či prozřetelnost tomu chtěla, že jeden z listopadových koncertů Czech Ensemble Baroque má pouze 5 účinkujících, což je počet, ve kterém se může zpívat. Díky tomu se členové vokálního kvintetu Czech Ensemble Baroque mohli sejít, koncert připravit a potěšit své fanoušky. Uskutečnit se sice za fyzické účasti posluchačů zatím nemůže, ale umělci zvou na setkání virtuální na svůj kanál YouTube. V sobotu 21. listopadu 2020 zde od 19:00 hodin zazní postupně 19 duchovních skladeb od 6 autorů.

Czech Ensemble Baroque Quintet (zdroj FB)

Koncert vokálního kvintetu Czech Ensemble Baroque, sestavený z duchovních děl autorů jako Vodňanský, Schütz, Buxtehude, Capricornus a Monteverdi, měl být součástí cyklu Bacha na Mozarta! ve Zlínském kraji. Kvůli současným opatřením se sice nemůže uskutečnit za fyzické přítomnosti diváků, ale díky tomu, že kvintet splňuje podmínku zpěvu maximálního počtu 5 osob v jedné místnosti, může pro všechny pravidelné i nové návštěvníky cyklu Bacha na Mozarta! proběhnout virtuálně, neboli online. A díky tomu se jej navíc může „zúčastnit“ nejen publikum ze Zlínského kraje, takže všechno zlé je nakonec k něčemu snad i trošku dobré.

Koncert se uskuteční v původně plánovaném termínu, tedy 21. listopadu. „Vysílání zahájíme v 19:00 hodin na YouTube kanálu Czech Ensemble Baroque a těšíme se na virtuální setkání se všemi, kterým chybíme. Věříme, že duchovní hudba pro ně bude příjemným povzbuzením. Koncert po odvysílání z virtuálního prostoru nezmizí, ale bude ke shlédnutí ještě i v následujících dnech“ informuje umělecká vedoucí kvintetu Tereza Válková.

Již v květnu tohoto roku soubor úspěšně streamoval koncert z bývalé Káznice v Brně a tak má na co navázat. V neděli 29. listopadu bude odvysílán z Ostravy velký recitál Molieri s Adamem Plachetkou z Mezinárodního hudebního festivalu Janáček Brno, následovat by měl Vánoční koncert 17. prosince z Besedního domu a ve streamech bude Czech Ensemble Baroque pokračovat i další rok. Z listopadu přeložené Keiserrequiem J. J. Fuxe zazní 24. ledna a v únoru pak Dixit Dominus G. F. Händela, které bylo původně plánováno na říjen. „Všechny koncerty budou ke shlédnutí zdarma, tedy bez nutnosti registrace nebo jiných omezení, takže jsou vhodné i pro ty, kteří na nás zatím nebyli a chtějí si nás nezávazně poslechnout“ dodává manažerka cyklu Lucie Kořínková.

Vokální koncert Czech Ensemble Baroque Quintetu
21. listopau 2020, 19:00
Program: duchovní díla Jana Facilise Boleslavského, Jana Campana Vodňanského, Heinricha Schütze, Diettricha Buxtehudehom Samuela Capricorna a Claudia Monteverdiho

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments