Moravská filharmonie zítra přinese Víkendové hudební naladění

Moravská filharmonie Olomouc připravila pro své posluchače na konec týdne online koncert Víkendové hudební naladění. Zazní na něm skladby pro smyčcový orchestr dvou významných českých skladatelů Josefa Myslivečka a Leoše Janáčka a koncert D dur Wolfganga Amadea Mozarta. Sólistou večera bude vynikající cembalista Martin Hroch. Taktovky se ujme šéfdirigent Moravské filharmonie Jakub Klecker. Koncert bude k vidění zdarma na webu a facebooku filharmonie od 19:00 hodin v pátek 20. listopadu 2020.

Martin Hroch (zdroj TZ)

Věříme, že skladby v podání Smyčcového orchestru Moravské filharmonie se sólovým partem pro cembalo v podání Martina Hrocha budou pro naše posluchače příjemným začátkem přicházejícího podzimního víkendu,“ říká Jonáš Harman, ředitel Moravské filharmonie Olomouc, a dodává, „chceme našim posluchačům a příznivcům umožnit poslech krásné hudby i v těchto ztížených podmínkách, kdy je nemůžeme přivítat u nás v Redutě.“

Moravská filharmonie Olomouc pořádala online koncerty již v první vlně koronakrize na začátku tohoto roku a znovu svoji hudební produkci přesunula do online prostoru v důsledku dalších podzimních omezení v říjnu. Po živém streamu koncertu Víkendové hudební naladění se posluchači mohou těšit na další, adventní a vánoční koncerty.

Víkendové hudební naladění cembalo & smyčce
Josef Mysliveček: Sinfonie Es dur
Wolfgang Amadeus Mozart: Koncert pro cembalo a orchestr D dur KV 107 č. 1
Leoš Janáček: Idylla pro smyčce JW VI/3

Martin Hroch cembalo
Jakub Klecker dirigent

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments