Moravské divadlo odkládá ambiciózní projekt Rok na vsi, uvede ho až v roce 2022

Současná protiepidemická opatření začínají zasahovat do příští divadelní sezony. Moravské divadlo Olomouc chtělo rok 2021 odstartovat velkolepým projektem Rok na vsi, v němž by se setkali zástupci všech tří uměleckých souborů. Vzhledem ke stávající situaci se však vedení divadla rozhodlo přesunout premiéru inscenace na rok 2022.

Moravské divadlo Olomouc (zdroj MDO)

Adaptace románové kroniky bratří Mrštíků Rok na vsi, ve které se měli na jevišti představit společně zástupci všech tří uměleckých souborů Moravského divadla, byla plánována na 22. ledna. Divadlo tím chtělo připomenout dodatečně letošní sté výročí českého divadla v Olomouci. „S nelehkým srdcem jsme se rozhodli projekt Rok na vsi přesunout na rok 2022, protože si nyní opravdu netroufneme zahájit zkoušení takřka stočlenného týmu. Omlouváme se tímto všem divákům, kteří se na premiéru těšili – věřte nám, že my také, neboť uvedení tohoto velkého výpravného dramatu mělo být skutečnou oslavou sta let českého divadla v Olomouci,“ uvedl ředitel divadla David Gerneš.

Nový divadelní rok tak zahájí komedie britského dramatika Robina Hawdona Dokonalá svatba. Titul původně divadlo v dramaturgickém plánu nemělo, mluvčí divadla dnes novinářům řekl, že bude náhradou za Rok na vsi. „Naše verze bude odlišná od předchozího nastudování. Vycházíme z odlišného překladu, v němž se objevují nové postavy, a máme také nové herecké obsazení, které téhle komedii dodá patřičnou jiskru a energii,“ uvedla režisérka Michaela Doleželová. Premiéra je naplánována na 22. ledna.

Adaptace románu bratří Mrštíků Rok na vsi vznikne v režii Janky Ryšánek Schmiedtové. Pohybové složky se ujme Miřenka Čechová, nejvýraznější představitelka českého tanečního a fyzického divadla. Hudbu složí Ivan Acher, mimo jiné držitel Českého lva a nominací na Cenu Alfreda Radoka a Cenu české divadelní kritiky. Na inscenaci se budou podílet zástupci souborů činohry, opery a operety a baletu Moravského divadla. Premiéra je přesunuta na 21. ledna 2022.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments