Konwitschny v Bratislavě zkouší Bohému

Do závěrečné fáze zkoušek míří nejnovější operní novinka ve Slovenském národním divadle.Osmašedesátiletý režisérský mág, Němec Peter Konwitschny přijel do Bratislavy dohlédnout na finální přípravy svého remaku Pucciniho Bohémy.Premiéra je naplánována na poslední lednový pátek. Hudebního nastudování se ujal hudební ředitel Opery SND Friedrich Haider, některé role jsou obsazeny dokonce trojmo.

Mohlo by vás zajímat


Reakcí (4) “Konwitschny v Bratislavě zkouší Bohému

  1. Jeden z trojice absolutně špičkových operních režisérů na světě je v Blavě! Praha se už snad ani nemusí stydět, už je na to pozdě. Je už opravdu zcela mimo jakékoliv i alespoň za zmínku stojící operní dění v Evropě. Je prostě na zkomírající periferii operní Evropy… Ach jo, to jsme to dopracovali od slavné generace domácích operních pěvců, přes novátorského světově uznávaného scénografa Svobodu, až k takovémuto úpadku opery v Česku, který zažíváme nyní. Už můžeme Blavě opravdu jen tiše závidět.

  2. Milý Janci, to jsem rád, že to píšete. Já už jsem si myslel, že jsem sám, kdo si myslí, že takový úpadek opery v Čechách ještě nikdy dříve nebyl. A v čem ten úpadek spočívá by vydalo na několikeré obsáhlé pokračování od výchovy ve školách k opeře a k umění vůbec, přes financování divadel až k obsazení šéfovských postů…

  3. Rozdíl je v tom, že kdyby pan režisér Konwitschny zkoušel Bohemu v Praze, Janči by byl první, kdo by řval, že se do Prahy vozí ohrané kusy a dělá se operní archeologie, protože i tato inscenace měla svoji první uvedení v Lipsku, pod taktovkou Jiřího Kouta v devadesátých letech. Ale – stojí za vidění, stejně tak jak Konwitschneho Lohengrin, nebo Oněgin (ten byl i v Praze, hostování SND).

    1. Vážený, nechcete nechat to co bych psal nebo nepsal na mně? Opravdu nepotřebuji žádné Milany Červeně, proto, aby mne suplovali a teoretizovali, co bych asi napsal nebo nenapsal… Pokud chci, vyjádřím se sám :-)

      Děkuji, že se příště budete starat pouze o to, co píšete sám za sebe a ne fabulovat a brát si „do klávesnice“ jiné.

Napsat komentář