Košické hudební jaro nabídne Goldmund Quartet a Adama Plachetku

Festival Košické hudební jaro 2021 pokračuje v novém týdnu dvěma produkcemi – komorním a symfonickým koncertem. Můžeme se těšit na Goldmund Quartet a Adama Plachetku s orchestrem Státní filharmonie Košice.
Adam Plachetka (foto Pavel Hejný)
Adam Plachetka (foto Pavel Hejný)

Prvním z komorních koncertů 65. ročníku Košického hudebního jara je vystoupení Goldmund Quartet v kostele Nejsvětější Trojice. V pondělí 12. července v 19:30 hodin se uskuteční slavnostní zahájení. Návštěvníci uslyší díla Ludwiga van Beethovena a Franze Schuberta v provedení na sadu vzácných nástrojů Stradivari, které kvartetu na čtyři roky zapůjčila Nadace Nippon. Goldmund Quartet je jedním z nejzajímavějších smyčcových kvartet současnosti. Díky své vynikající technice a absolutní hráčské harmonii již více než deset let interpretuje významná klasická i moderní díla. Jejich souhra, přesná intonace a precizně zvládnuté frázování inspirovaly publikum po celém světě. Goldmund Quartet získalo v roce 2018 ocenění v prestižní Mezinárodní soutěži smyčcových kvartet ve Wigmore Hall a zvítězilo v Mezinárodní soutěži komorní hudby v Melbourne. European Concert Hall Organisation (ECHO) jmenovala kvarteto “ECHO Raising Stars” sezóny 2019/2020.

Goldmund Quartet (foto Gregor Hohenberg)
Goldmund Quartet (foto Gregor Hohenberg)

Čtvrteční večer 15. července bude ve Státní filharmonii Košice patřit renomovanému basbarytonistovi Adamu Plachetkovi. Spolu s orchestrem Státní filharmonie Košice pod vedením slovinského dirigenta Marka Letonji provede výběr z opery Richarda Wagnera Mistři pěvci norimberští. Adam Plachetka debutoval v Národním divadle v Praze, poté působil ve Vídeňské státní opeře, je pravidelným hostem Metropolitní opery v New Yorku a vystupuje na světových operních scénách v Londýně, Berlíně, Miláně, Vídni, Paříži a jinde. V Mistrech pěvcích norimberských Wagner opustil svět mýtů a legend a zasadil dílo do Norimberku v polovině 16. století. Hrdiny opery jsou obyčejní lidé, včetně historické postavy norimberského ševce a básníka Hanse Sachse. V první části koncertu zazní díla skladatelů Gabriela Faurého a Georgese Bizeta. Akce se koná v Domě umění od 19:00.

Informace o vstupenkách, kapacitě, bezpečnostních pokynech a případných změnách jsou průběžně aktualizovány na webových stránkách filharmonie.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments