Láska v hudbě spojí špičkové interprety

Výjimečná koncertní série Hvězdy komorní hudby se pro sezónu 2019/2020 chystá na pražské hudební scéně. Akce s podtitulem Láska v hudbě nabídne koncerty se špičkovými českými i zahraničními umělci. Všechny koncerty spojí jediná osobnost – klavírní virtuos a dirigent Lukáš Klánský. Po jeho boku se představí další významní umělci z České republiky i zahraničí.
Lukáš Klánský a Ofer Canetti (zdroj livecity.cz)

„Láska patří k životu, to věděli a vědí autoři hudby po staletí. Prostřednictvím jejich skladeb chceme divákům ukázat podoby a proměny lásky se všemi jejími emocemi. Zvu všechny, aby si vybrali, který z koncertů jim bude blízký, a přišli si ho užít s námi,“ těší se Lukáš Klánský.

Řada Hvězdy komorní hudby chce špičkovými interprety a komorním obsazením, které svou intimností k tématu lásky přímo vybízí, oslovit milovníky hudby, propojit je s umělci na pódiu a vytvořit neopakovatelnou atmosféru souznění v koncertním sále. „Jsem velmi rád, že se takto náročného úkolu zhostil právě Lukáš Klánský. Jeho umělecké a tvůrčí kvality jsou zárukou jedinečných hudebních zážitků,“ říká umělecký šéf pořadatelské agentury Live City Dalibor Zurinek.

První z koncertů se odehraje hned dvakrát. V Sukově síni pražského Rudolfina 29. a 30. října 2019 vystoupí společně s Lukášem Klánským bravurní izraelský violoncellista a sólista Stuttgartského komorního orchestru Ofer Canetti. Tento dvaatřicetiletý rodák z Izraele studoval hru na violoncello na prestižních školách a univerzitách v Tel Avivu, Kolíně nad Rýnem a Salzburgu a absolvoval mistrovské kurzy s mnoha proslulými umělci. Debutový recitál přednesl ve slavné Carnegie Hall v New Yorku v únoru 2010.

Druhý koncert ze série Hvězdy komorní hudby se pak chystá na únor příštího roku. Ve Smetanově síni pražského Obecního domu se Lukáš Klánský ujme role dirigenta i klavíristy. Divákům navíc zazpívá česká mezzosopranistka, Štěpánka Pučálková, která je v současné době sólistkou Saské státní opery v Drážďanech.

Třicetiletý hudebník Lukáš Klánský patří k nejžádanějším klavíristům mladé generace. Získal ocenění na mnoha mezinárodních soutěžích a je vyhledávaným sólistou i komorním hráčem. V roce 2014 získal jako člen Lobkowicz Tria první cenu na Mezinárodní soutěži Johannese Brahmse v rakouském Portschachu. Vystupuje s předními českými orchestry a také pedagogicky působí na Konzervatoři Plzeň a na Gymnáziu a hudební škole hlavního města Prahy.

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na