Láska v hudbě spojí špičkové interprety

Výjimečná koncertní série Hvězdy komorní hudby se pro sezónu 2019/2020 chystá na pražské hudební scéně. Akce s podtitulem Láska v hudbě nabídne koncerty se špičkovými českými i zahraničními umělci. Všechny koncerty spojí jediná osobnost – klavírní virtuos a dirigent Lukáš Klánský. Po jeho boku se představí další významní umělci z České republiky i zahraničí.
Lukáš Klánský a Ofer Canetti (zdroj livecity.cz)

„Láska patří k životu, to věděli a vědí autoři hudby po staletí. Prostřednictvím jejich skladeb chceme divákům ukázat podoby a proměny lásky se všemi jejími emocemi. Zvu všechny, aby si vybrali, který z koncertů jim bude blízký, a přišli si ho užít s námi,“ těší se Lukáš Klánský.

Řada Hvězdy komorní hudby chce špičkovými interprety a komorním obsazením, které svou intimností k tématu lásky přímo vybízí, oslovit milovníky hudby, propojit je s umělci na pódiu a vytvořit neopakovatelnou atmosféru souznění v koncertním sále. „Jsem velmi rád, že se takto náročného úkolu zhostil právě Lukáš Klánský. Jeho umělecké a tvůrčí kvality jsou zárukou jedinečných hudebních zážitků,“ říká umělecký šéf pořadatelské agentury Live City Dalibor Zurinek.

První z koncertů se odehraje hned dvakrát. V Sukově síni pražského Rudolfina 29. a 30. října 2019 vystoupí společně s Lukášem Klánským bravurní izraelský violoncellista a sólista Stuttgartského komorního orchestru Ofer Canetti. Tento dvaatřicetiletý rodák z Izraele studoval hru na violoncello na prestižních školách a univerzitách v Tel Avivu, Kolíně nad Rýnem a Salzburgu a absolvoval mistrovské kurzy s mnoha proslulými umělci. Debutový recitál přednesl ve slavné Carnegie Hall v New Yorku v únoru 2010.

Druhý koncert ze série Hvězdy komorní hudby se pak chystá na únor příštího roku. Ve Smetanově síni pražského Obecního domu se Lukáš Klánský ujme role dirigenta i klavíristy. Divákům navíc zazpívá česká mezzosopranistka, Štěpánka Pučálková, která je v současné době sólistkou Saské státní opery v Drážďanech.

Třicetiletý hudebník Lukáš Klánský patří k nejžádanějším klavíristům mladé generace. Získal ocenění na mnoha mezinárodních soutěžích a je vyhledávaným sólistou i komorním hráčem. V roce 2014 získal jako člen Lobkowicz Tria první cenu na Mezinárodní soutěži Johannese Brahmse v rakouském Portschachu. Vystupuje s předními českými orchestry a také pedagogicky působí na Konzervatoři Plzeň a na Gymnáziu a hudební škole hlavního města Prahy.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat