Letošní Prague Proms skončí tradičním večerem filmových melodií

Ute Lemper, Český národní symfonický orchestr – Prague Proms 2017 (zdroj Prague Proms / foto © Jan Malý, 2017)

Letošní 15. ročník mezinárodního hudebního festivalu Prague Proms se dnes uzavře večerem filmových a seriálových melodií. Český národní symfonický orchestr (ČNSO) zahraje v pražském Obecním domě hudbu mimo jiné ze snímků Tři billboardy kousek za Ebbingem a Kill Bill či ze seriálů Narcos a Most. Taktovky se znovu chopí newyorský rodák Carl Davis.

O popularitě tradiční Hollywood Night svědčí to, že dnešní koncert ve Smetanově síni je vyprodaný. Pořadatelé slibují nově nastudované skladby, výlet do 70. let, jazz i blok nejoblíbenějších posluchačských titulů. S orchestrem vystoupí slovenská sopranistka Lenka Máčiková či zpěvák David Kraus, který připomene kriminální thriller s Alainem Delonem Kdo nastaví kůži.

Mezi dalšími představenými díly bude hudba z filmů Big Lebowski, Sherlock Holmes: Hra stínů, 12 opic, Jurský park, Sedm statečných, z bondovky Casino Royale či ústřední téma z Forresta Gumpa i Hvězdných válek. Seriály bude reprezentovat například melodie z detektivních Vražd v Midsummeru.

Posluchači se dočkají i úryvku z filmu Quentina Tarantina Osm hrozných. Doprovod k tomuto snímku nahrál přímo ČNSO, a to v Praze pod taktovkou autora Ennia Morriconeho, který pak získal Oscara za nejlepší hudbu.

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na