Loop Jazz Club v říjnu hostí poslední koncert Prague Proms

Tečka za mezinárodním hudebním festivalem Prague Proms v podání Jazz Efterrättu, koncert mladé energické kapely Hot Wings a závěrem měsíce rezidentní Jan Hasenöhrl & The Loop Jazz Orchestra. Takový je říjnový kalendář hostivařského The Loop Jazz Clubu.
The Loop Jazz Club (zdroj Prague Proms)

Poslední koncert letošního ročníku Prague Proms se odehrál ve znamení návratu. Jazz-fusionový Jazz Efterrätt, kapela, jejíž členové tvoří jádro rytmické sekce ČNSO, uspořádala na oslavu jedenadvaceti let na hudební scéně večer, na který přijali pozvání její někdejší členové.

A tak v první půlce koncertu zazněly některé skladby z minulých alb zahrané v původních sestavách. Na pódiu se postupně objevili klávesisté Petr Beneš a Martin Hořejší, bubeník Lukáš Doksanský a dechová sekce doplněná o původního člena saxofonistu Bhartatu Rajnoška a trumpetistu Jana Hasenöhrla, který se na albech podílel také jako producent a vydavatel. V druhé půlce Jazz Efterrätt předvedl, že se stále jedná o autorsky aktivní band a zahrál své aktuální skladby ať už z alba One More Toy nebo ty, které na své studiové zaznamenání teprve čekají. Přídavkem, při kterém se zapojili do akce všichni zúčastnění, byla cover verze slavného funky hitu Pick Up The Peaces. Na posluchačích i na muzikantech bylo vidět, že si koncert užili, z úst přítomných bylo po koncertě možné zaslechnout mnoho pochval na kvalitní akustiku prostoru The Loop Jazz Clubu.

Na konci října uspořádá hostivařský The Loop Jazz Club dva koncerty. V obou případech se bude jednat o hudební uskupení, které příznivci pohyblivého jazzového klubu mohli v minulosti slyšet. V době, kdy The Loop Jazz Club hostily prostory Občanské plovárny, byli členové Hot Wings ještě převážně studenty pražských konzervatoří. Dne 26. října 2019 se vrátí v rozšířené sestavě a obohaceni o početné koncertní zkušenosti. Můžeme se těšit na mladou energickou osmičlennou partu a eklektický program mapující vývoj jazzu a jeho rozmanité odnože, jazzové standardy, známé filmové melodie i americké folkové písně.

Dne 30. října pak bude pódium patřit Janu Hasenöhrlovi a The Loop Jazz Orchestra. Pod vedením Vítka Pospíšila převede bigband rozšířený o hornovou sekci náročný program sestavený ze skladeb z alb, na kterých na konci padesátých let tvořili společně Miles Davis a Gil Evans. Hudební témata čerpali jednak z klasických amerických operních děl jako v případě vskutku nadčasového aranžmá Gershwinovy Porgy and Bess (1959), na albu Sketches of Spain (1957) zase třeba ze španělské lidové hudby. Koncert bude natáčen kamerami České televize.

Na oba jazzové večery jste milí čtenáři Opera plus srdečně zváni!

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat