Madridské Teatro Real uvedlo novou inscenaci Rusalky s Asmik Grigorian a Karitou Mattilou

Pod taktovkou Ivora Boltona a v režii Christofa Loye se ve čtvrtek 12. listopadu 2020 po téměř sto letech do španělského hlavního města vrátila Dvořákova opera Rusalka. Do konce listopadu se v Madridu odehraje deset představení, poté se produkce přesune do dalších evropských velkoměst.

A. Dvořák: Rusalka – Eric Cutler a Asmik Grigorian – Teatro Real Madrid 2020 (foto Monika Rittershaus)

Německý režisér Christof Loy operu zasadil do prostředí snového dekadentního divadla a Rusalku pojal jako chromou baletku, která se vzdá svého hlasu, aby mohla tančit jako její sestry lesní žínky. Pro obsazení si Loy vybral operní pěvce z celé Evropy: Asmik Grigorian  a  Olesya Golovneva jako Rusalka, Eric Cutler  a David Butt Philip v roli Prince,  Karita Mattila  a Rebecca von Lipinski jako Cizí kněžna, Maxim Kuzmin-Karavaev  a Andreas Bauer Kanabas v roli Vodníka a jako Ježibaba – v této inscenaci nevlastní matka Rusalky – se představí Katarina Dalayman a Okkavonder Damerau. Dirigentem je Ivor Bolton, spoluúčinkuje sbor orchestr Teatra Real.

Rusalka se do Teatra Real vrátila po téměř sto letech – naposledy zde byla uvedena ve španělské premiéře v roce 1924. Hvězdně obsazená inscenace vznikla ve spolupráci s drážďanskou Saskou státní operou, bolognským Teatro Communale, Gran Teatre del Liceu v Barceloně a Palau de les Arts Reina Sofía ve Valencii. Po deseti představeních v Madridu by Rusalka měla být uvedena i v těchto divadlech, jakmile to tamní koronavirová opatření dovolí.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments