Marek Kopelent a Ateliér 90 pořádají koncert na počest 100. výročí narození Zbyňka Vostřáka

Ve čtvrtek 10. června 2021 se v kapli sv. Vavřince na Malé Straně uskuteční koncert na počest skladatele a dirigenta Zbyňka Vostřáka, od jehož narození v roce 2020 uplynulo 100 let.

Zbyněk Vostřák (foto Národní divadlo)
Zbyněk Vostřák (foto Národní divadlo)

Program bude sestaven z komorní tvorby Zbyňka Vostřáka. Na koncertě vystoupí sopranistka Irena Troupová, klavírista Jan Dušek, cembalistka Monika Knoblochová a FAMA Quartet. Komentáře ke skladbám pronesou skladatelé Miroslav Pudlák a Miloš Haase. Vzhledem k aktuálně platným protiepidemickým opatřením, kvůli kterým je možné zaplnit jen 50 % kapacity auditoria, organizátoři prosí návštěvníky o ohlášení účasti předem na emailové adrese [email protected].

Skladatel a dirigent Zbyněk Vostřák se narodil 10. června 1920 v Praze a zemřel 4. srpna 1985 ve Strakonicích. Je autorem komorní hudby a skladeb orchestrálních, vokálních i elektroakustických, čtyř oper a pěti baletů. Patří k našim nejúspěšnějším poválečným skladatelům baletní hudby. V období normalizace byla jeho tvorba silně potlačována a většinou uváděna pouze v zahraničí, přesto se kompozici a soudobé hudbě věnoval po celý svůj život.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments