Mário Radačovský: Nebojte se Baletu Bratislava!

  1. 1
  2. 2

Zpráva o založení nového baletního souboru v Bratislavě před nedávnem hodně překvapila nejednoho člověka z oboru, natož pak „obyčejné“ baletní fanoušky. Nový Balet Bratislava to však myslí vážně. Ohlásil už přesné datum své zahajovací premiéry, kterou bude Prokofjevův Romeo a Julie, na první podzimní představení se už přijímají rezervace vstupenek (náš nedávný článek o vzniku i nadcházející sezoně Baletu Bratislava najdete zde). První muž nového souboru Mário Radačovský je zkrátka z těch, kteří se nevzdávají, jak to ostatně v minulosti dokázal nejen ve své profesi, ale i v životě ryze soukromém.


Před dvěma lety byl tento přední slovenský tanečník, choreograf a v té době ředitel Baletu Slovenského národního divadla jedním z prvních umělců, kteří Opeře Plus při jejím startu – tedy vlastně ještě před ním – poskytli rozhovor (ten najdete zde). Tím spíš jsme rádi, že tentokrát my můžeme stát u zrodu tak ambiciózního projektu, jakým založení Baletu Bratislava je, a že můžeme být mezi prvními, kdo s Máriem Radačovským v jeho nové roli hovoří.

  1. 1
  2. 2

Související články


Reakcí (4) “Mário Radačovský: Nebojte se Baletu Bratislava!

  1. Radostné čtení. Chtělo by se říct: Besserem nic nekončí, bude lépe. Snad se v Česku také najdou dobře situovaní lidé, kteří dokáží investovat do kultury, když ministerstvo svou roli nezvládá. Naříkání je však k ničemu a žalování na stát nedůstojné. Někdo jim musí předložit smysluplný projekt. mb

Napsat komentář