Město Jindřichův Hradec odkoupí Smetanův dům

Jindřichův Hradec odkoupí kulturní památku Smetanův dům. Zchátralý objekt v blízkosti zámku chce v budoucnu rekonstruovat. V domě, který je součástí bývalého pivovaru, trávil čtyři roky svého dětství skladatel Bedřich Smetana. Město chce objekt od soukromého vlastníka odkoupit za osm milionů korun.

Smetanův dům (zdroj Jindřichův Hradec)
Smetanův dům (zdroj Jindřichův Hradec)

„Koupí nabízeného objektu by došlo ke zcelení původního areálu pivovaru a komplex by mohl být rekonstruován jako celek, přičemž získaný pozemek by bylo možné využít jako únikovou cestu, horní přístup k objektu pivovaru a zároveň by byl nespornou výhodou při rekonstrukci,“ uvedl místostarosta Jindřichova Hradce Radim Staněk.

Dům v minulosti využíval pivovar jako byt pro svého správce. V posledních letech byl však objekt opuštěný a chátral. Bedřich Smetana zde žil od sedmi do jedenácti let. „Zatím není přesně určené, na co by město nemovitost využilo. Jednou z možností by mohlo být třeba i místo, které připomíná právě Bedřicha Smetanu. Důležité ale je, že se jedná o jeden z posledních historických domů v centru, který nepatřil městu,“ uvedla Eliška Čermáková z odboru jindřichohradeckého starosty.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments