Metropolitní opera a její orchestr dosáhli dohody

Metropolitní opera New York a její orchestr dosáhli dohody, která umožňuje znovuotevření opery. Společnost oznámila, že 24. srpna byla ratifikována nová kolektivní smlouva mezi Metropolitní operou a jejím orchestrem.
Metropolitan opera (zdroj Metropolitan opera)
Metropolitan opera (zdroj Metropolitan opera)

Nejsou známy podrobnosti nové dohody s orchestrem, ale zahájení sezony 2021/22, které se uskuteční 27. září, by mělo proběhnout podle plánu. Součástí nové dohody s orchestrem je i vytvoření každoroční série šesti koncertů komorní hudby v sále Weill Recital v Carnegie Hall, která začne rovněž letos na podzim. Nový cyklus je iniciativou hudebního ředitele Yannicka Nézet-Séguina, kterého inspirovaly podnikatelské snahy orchestru během dlouhé odstávky.

Generální ředitel MET Peter Gelb ve svém prohlášení uvedl: „Členové skvělého orchestru prošli během šestnácti měsíců odstávky výzvami, když jsme se snažili udržet soubor v chodu. Nyní se těšíme na obnovu a návrat k činnosti.“

Hudební ředitel Nézet-Séguin dodal: „Pandemie způsobila bolest a utrpení mnoha lidem, a to s námi zůstane určitým způsobem navždy. A přestože my jako hudebníci nemůžeme tuto bolest odstranit, naše umělecká forma je výjimečná tím, že může poskytnout chvíle úlevy a katarze ducha v nouzi.

U příležitosti tohoto oznámení uvede soubor v Damroshově parku dvě bezplatná předsezónní vystoupení orchestru MET – Mahlerovu Symfonii č. 2 Vzkříšení 4. září a 5. září bude Nézet-Séguin dirigovat sopranistku Ying Fang a mezzosopranistku Denyce Graves. Oba koncerty jsou zdarma a přístupné veřejnosti, vedle Metropolitní opery v Damroshově parku bude připraveno přibližně 2 500 míst k sezení.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments