Metropolitní opera ruší poslední tři přenosy, chystá novou sezónu

Metropolitní opera ruší všechna představení v sezóně 2019/20. Rozhodnutí se týká i třech zbývajících přenosů do kin. Chystané přenosy oper Bludný Holanďan, Tosca a Marie Stuartovna se tedy neodehrají ani v náhradních termínech. Met se mezitím připravuje na novou sezónu, kterou na podzim otevře Anna Netrebko v nové produkci Aidy.
G. Verdi: Aida – The Metropolitan Opera (zdroj MET)

Je to pro nás zničující, ale jednoduše nemůžeme hrát a musíme letošní sezónu ukončit,“ uvedl generální ředitel Met Peter Gelb. „Děkujeme našim věrným divákům. Těšíme se, až se na podzim všichni opět shledáme,“ vzkazuje.

Anna Netrebko na úvod příští sezóny
Operní dům i přesto připravuje sezónu přímých přenosů 2020/2021. Hned v prvním přenosu v říjnu 2020 se můžeme těšit na Annu Netrebko v novém nastudování Aidy. Příznivci opery se ale mohou těšit i na další precizní produkce osvědčených klasických děl, jakými jsou Kouzelná flétna, Don Giovanni, Fidelio, případně Nabucco nebo Trubadúr.

Metropolitní opera v mezičase otevřela svůj bohatý archiv a zpřístupnila záznamy ze 14 sezón přímých přenosů The Met: Live in HD. Poslední březnový týden je na programu série oper Richarda Wagnera. „Chceme milovníkům opery v těchto neklidných časech nabídnout trochu útěchy,“ vzkazuje Gelb. Podle jeho slov si každý den vyhledá web Metropolitní opery na půl milionu lidí.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat