Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka se přesouvá pod střechu

Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka odstartuje již tento čtvrtek 27. května zahajovacím koncertem. Vzhledem k nepříznivé předpovědi počasí se pořadatelé rozhodli pro tzv. mokrou variantu.

Dům kultury města Ostravy (foto Dana Fojtíková)
Dům kultury města Ostravy (foto Dana Fojtíková)

Úvodní tóny letošního ročníku se namísto Slezskoostravského hradu rozezní v Domě kultury města Ostravy. Stejně tak se v Domu kultury uskuteční klavírní recitál Ivo Kahánka, který se koná 31. května. Jazzový recitál Františka Uhlíře se přesouvá 30. května do místa tradičního konání festivalových jazzových koncertů – do kompresorovny Landek Parku. Všechny koncerty se samozřejmě uskuteční v souladu s aktuálními protiepidemickými opatřeními.

Koncerty se budou konat s poloviční kapacitou jednotlivých sálů, při zachování odstupu jednoho sedadla pro usazené hosty, vyjma členů jedné domácnosti. Při vstupu na koncert platí stejná pravidla jako pro návštěvy jiných veřejných prostor: festivaloví hosté se prokáží potvrzením o negativním antigenním nebo PCR testu, potvrzením o prodělané nemoci Covid-19 popřípadě potvrzením o provedeném očkování proti onemocnění Covid-19, kdy od ukončené první dávky očkování uplynuly nejméně tři týdny. V průběhu celé návštěvy koncertu je potřeba mít nasazený respirátor a není možná konzumace v hledišti. Více informací o bezpečnostních opatřeních zde.

Organizátoři letos chystají realizovat patnáct koncertů v šesti městech Moravskoslezského kraje. Kromě symfonických koncertů také tvůrčí dílny pro děti nebo rodinné víkendy na Hukvaldech. Vstupenky je možné zakoupit v předprodejní síti Colosseum Ticket a na webových stránkách festivalu.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments